Jak radzić sobie z bakterią helikobacter pylori

Usuwanie helikobacter pyroli

Szacuje się, że w Polsce nosicielami niebezpiecznej bakterii o nazwie Helicobacter pylori jest 60 – 80% społeczeństwa. Około 10% osób może mieć z tego powodu poważne problemy zdrowotne. Bakteria ta odpowiada za schorzenia takie jak wrzody czy nowotwór żołądka.

W naszej ofercie pojawił się suplement Pyloxim, który pozwala w istotny sposób zmniejszyć ilość Helicobacter pylori w żołądku, ograniczając w ten sposób ich niszczące działanie. Preparat ten w działaniach profilaktycznych jest bezpieczną alternatywą dla antybiotykoterapii.

 

Jak działa preparat Pyloxim

Preparat PYLOXIM został opracowany i wyprodukowany w Japonii, gdzie prace badawcze nad skutecznymi metodami zwalczania helicobacter są na bardzo zaawansowanym poziomie. Zawiera on substancję aktywną – wyciąg z żółtek kurzych jaj ze specjalną immunoglobuliną IgY.

Wyciąg pobierany jest z jaj kur określonego gatunku, dodatkowo uodpornionych antygenem H. Pylori, co wielokrotnie wzmacnia działanie preparatu.

Cały proces polega na stymulacji wytwarzania przeciwciał przeciwko bakterii helicobacter. Antygen wprowadzany jest do układu krwionośnego kury, a następnie transportowany i akumulowany w żółtku jaja podczas jego rozwoju. Znoszone później jaja, a dokładniej żółtko, zawierają duże ilości przeciwciał Hp. Przeciwciała te zostają następnie wyizolowane w specjalnym procesie, w którym powstaje produkt końcowy – anty-Helicobacter pylori immunoglobulina Y (anti HP IgY).

   

Przeciwdziałanie bakterii helikobacter:

Bakteria Helicobacter może przeżyć w żołądku dzięki temu, że wytwarza i wydziela do otoczenia duże ilości enzymu ureazy, który rozkłada mocznik w dwutlenek węgla i amoniak. Amoniak z kolei obniża kwasowość środowiska, co umożliwia Helicobacter pylori przeżycie nawet w bardzo kwaśnym środowisku żołądka. Ponadto bakteria neutralizuje kwas żołądkowy i zwiększa zasadowość środowiska, w którym dobrze się czuje.

Działanie PYLOXIM polega na nie dopuszczeniu do wytwarzania przez Helikobacter enzymu ureazy. W ten sposób dochodzi do niszczenia środowiska, w którym bakteria jest w stanie przeżyć i efektywnego zmniejszenia jej populacji, a tym samym poprawy stanu zdrowia.
Działanie przeciwciała na helikobacter
Eliminacja Helicobacter pylori - schemat działania:

1. Przeciwciała Hp z żółtek jaj dostają się do przewodu pokarmowego.
2. Następuje reakcja przeciwciał na bakterię.
3. Dochodzi do oderwania się Hp od ścianki żołądka.
4. Nagromadzenie i eliminacja bakterii.

   
Helicobacter pylori – dlaczego jest tak groźna?

Problemy zdrowotne człowieka w znacznym stopniu odzwierciedlają stan jego układu trawiennego, a choroby w jego obrębie dotykają wielu z nas. Charakterystycznym, a obecnie bardzo rozpowszechnionym objawem zaburzeń czynności układu trawiennego jest infekcja wywołana właśnie Helicobacter pylori.

Bakteria powodująca wrzodyHp to mikroorganizm o spiralnym (helikalnym) pałeczkowatym kształcie, który chętnie zamieszkuje błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, wywołując zapalenia układu pokarmowego. Bakteria jest optymalnie przystosowana do życia w pokrytym śluzem nabłonku żołądka. Ten spiralny kształt umożliwia jej „wwiercenie się” i przebywanie w grubej warstwie śluzu. Bakteria wyposażona jest też w wici, które działają jak śmigło. Umożliwia to jej poruszanie się w środowisku płynnym. Hp przyczepia się do nabłonka żołądka i nie dopuszcza do kontrakcji mięśni, które w normalnych warunkach umożliwiają opróżnianie żołądka. W dodatku produkty przemiany materii bakterii mogą uszkodzić nabłonek, co w znacznym stopniu przyczynia się do stanów zapalnych żołądka czy choroby wrzodowej. Ma też swój udział w powstawaniu raka żołądka.


Należy pamiętać, że Helicobacter pylori nie przenika głębiej niż do lepkiej, pokrytej śluzem warstwy żołądka. Nigdy nie atakuje bezpośrednio komórek nabłonka wyściełających żołądek. Hp niszczy jego wyściółkę, wydzielając drażniące substancje chemiczne, które stymulują reakcję układu odpornościowego. Białe krwinki i przeciwciała przedostają się z krwiobiegu do wyściółki żołądka i właśnie ta reakcja zapalna wywołuje zmiany nowotworowe.

Skąd Helicobacter pylori bierze się w naszym organizmie? Najbardziej rozpowszechniona hipoteza dotycząca przenoszenia infekcji H. pylori mówi o przechodzeniu jej z człowieka na człowieka. Zarazki można znaleźć w wydzielinach i wydalinach takich, jak ślina czy kał.

Warto wiedzieć!
Australijscy naukowcy Barry Marshall i Robin Warren udowodnili, że za wrzody żołądka odpowiada właśnie bakteria Hp, a nie jak dotychczas sądzono stresujący tryb życia. W 2005 roku za swoje odkrycia zostali uhonorowani nagrodą Nobla.


Profilaktyka chorób spowodowanych przez helikobacter:

Kto powinien profilaktycznie stosować preparat zmniejszający ilość bakterii helikobacter? Osoby narażone na infekcję lub będące nosicielami Helicobacter pylori, cierpiące na inne choroby układu trawiennego, takie jak:

  • bóle i przewlekłe zapalenie żołądka
  • wrzody żołądka
  • profilaktycznie w przypadku prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworów układu pokarmowego

Polecamy naturalny i bezpieczy PYLOXIM