Tiens Flexi - sprawne stawy

Tiens

60 kps.

Nowy

Dostarcza składników wspomagających elastyczność stawów i zapobiegających stanom zapalnym.

Cena dla posiadaczy karty rabatowej Tiens 223,-zł

Więcej szczegółów

48 - 72 godz.

314,00 zł

Tiens Flexi - suplement diety

Stawy to ruchome połączenia kości, które do właściwego funkcjonowania wymagają prawidłowej chrząstki stawowej, mazi stawowej oraz prawidłowego przyczepu mięśni i ścięgien. Chrząstka stawowa odgrywa tu kluczową rolę, bowiem nieprawidłowości z nią związane są przyczyną schorzeń reumatoidalnych. Wraz z wiekiem chrząstka stawowa  ulega zużyciu i stawy przestają prawidłowo funkcjonować. Pojawia się wtedy ból, sztywność, a z czasem może to nawet doprowadzić do ograniczeń ruchowych.

Poza starzeniem się organizmu wpływ na stan naszych stawów ma także tryb życia. Ruch jest zawsze wskazany, ale uprawianie niektórych dyscyplin sportu, czy forsowanie się podczas codziennej aktywności fizycznej może nadmiernie przeciążać stawy, podobnie jak dźwiganie ciężarów, chodzenie w butach na wysokim obcasie, czy zbędne kilogramy. Dodatkowo stres powoduje napięcie mięśni grzbietowych, a w rezultacie do nóg dociera zbyt mała ilość tlenu i stawy zaczynają boleć.

W utrzymaniu stawów w dobrej formie pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia fizyczne, dieta bogata w wapń, witaminy D, B, C. Jednak  by zabezpieczyć chrząstkę stawową przed zniszczeniem i ubytkami należy również stosować odpowiednią suplementację.

Flexi TIENS z glukozaminą i wyciągiem z agaricusa

Flexi TIENS łączy w sobie związki biochemiczne (glukozamina, chondroityna, kwas hialuronowy) ze składnikami czerpiącymi z natury i tradycyjnej medycyny ludowej (pieczarka brazylijska, diabelski pazur, kurkuma). Ta mieszanka może wzmacniać stawy i działać przeciwzapalnie.

 

Składniki Flexi:

Wyciąg z agaricusa (pieczarki blazei)

Suplement zawiera pieczarkę brazylijską (Agaricus blazei Murill). Drogocenny grzyb o właściwościach leczniczych występuje w różnych częściach świata: w Chinach, Tajwanie, Japonii, Brazylii. Grzyb ten został opisany przez angielskiego mykologa Williama A. Murrilla w 1945 roku. Z kolei w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku naukowcy, badając częstotliwość występowania różnych chorób wśród ludności Brazylii, zauważyli, że populacja mieszkająca w rejonie Sao Paulo znaczniej rzadziej zapada na przewlekłe choroby. Ich dieta zawierała pieczarki brazylijskie.

Grzyb ten jest źródłem wielu składników mineralnych (potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo), witamin (B1, B2). W jego skład wchodzi także  kwas nikotynowy oraz bioaktywne polisacharydy, takie jak beta-glukany, które między innymi stymulują mechanizmy obronne organizmu. To bogactwo drogocennych składników powoduje, że pieczarce brazylijskiej przypisuje się właściwości:

 • przeciwzapalne,
 • wspierające kości i stawy oraz
 • łagodzące dolegliwości reumatoidalne.

Czarci pazur

Kolejny składnik preparatu, czyli diabelski pazur (Harpagophytum procumbens) jest rośliną pochodzącą z Afryki. Zawiera związki irydowe między innymi harpagozyd i harpagid, a także flawonoidy, fenolokwasy, i wiele innych leczniczych substancji. Badania farmakologiczne potwierdziły, od dawna znane w lecznictwie ludowym, dobroczynne właściwości tej rośliny o charakterze:

 • przeciwzapalnym,
 • przeciwartretycznym i
 • przeciwreumatycznym.

Kurkuma

Z kolei kurkuma, zwana również jako „indyjski szafran”, znana jest w Europie głównie jako orientalna przyprawa. Azjaci wykorzystują ją jednak od tysiącleci w tradycyjnej medycynie, choćby jako środek przeciw wzdęciom. Jest to silny antyoksydant, o kilkakrotnie mocniejszym działaniu niż witamina E. Kurkuma zawiera ponad 100 aktywnych składników. Najcenniejsze z nich to kurkumina i jej pochodne, zwane kurkuminoidami. Mają one silne właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Kurkuma, w tradycyjnej medycynie, uważana jest za środek żółciopędny, przeciwzapalny i łagodzący dolegliwości reumatoidalnego zapalenia stawów.

Preparat Flexi TIENS zawiera także glukozaminę, chondroitynę i kwas hialuronowy.

Pierwszy z nich, glukozamina to budulec potrzebny do syntezy związków chemicznych tworzących chrząstkę stawową, bez którego nie byłoby również możliwe odnawianie zapasów mazi stawowej. Po 50. roku życia organizm traci zdolność do jej produkcji i dlatego niedobory trzeba uzupełniać.

Z kolei  chondroityna wypełnia przestrzenie międzykomórkowe w tkankach łącznych, a kwas hialuronowy zapewnia właściwą lepkości mazi stawowej.

Działanie Flexi:

Składniki zawarte w preparacie:

 • mogą korzystnie działać na stawy umożliwiając prowadzenie aktywnego trybu życia niezależnie od wieku,
 • łagodzą dolegliwości wynikające z nadmiernego obciążeniem stawów,
 • wspomagają ochronę tkanki chrzęstnej,
 • pomagają zapobiegać i zwalczać stany zapalne stawów,
 • wspierają elastyczność stawów i zapobiegają tak zwanej sztywności porannej,
 • łagodzą dolegliwości związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Skład suplementu Flexi TIENS ( 1 tabletka):

– Glukozamina (roślinna): 250 mg

– Chondroityna (morska): 100 mg

– Wyciąg z pieczarki blazei 5:1: 50 mg

– Kurkuma (40% kurkuminy): 50 mg

– Wyciąg z czarciego pazura 10:1: 50 mg

– Kwas hialuronowy: 5 mg

Dawkowanie:

1 tabletka 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Zalecenia:

Preparat polecany jest szczególnie osobom, których stawy i mięśnie narażone są na obciążenie związane z nadmierną aktywnością fizyczną, uprawianiem sportu, pracą fizyczną, czy nadwagą. Stosowanie suplementu poleca się również osobom starszym.

Uwagi: 
Suplement diety. Preparat nie jest lekiem i nie zastępuje leków przepisanych przez lekarza. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Importer: Tiens Polska Sp. z o.o., ul. Podchorążych 39A, 00-722 Warszawa

Producent: Elaborados Dietéticos, S.A. C/Ponent, 10 Pol. Ind. La Palma de Cervelló, Barcelona, Spain

 

Napisz opinię

Tiens Flexi - sprawne stawy

Tiens Flexi - sprawne stawy

Dostarcza składników wspomagających elastyczność stawów i zapobiegających stanom zapalnym.

Cena dla posiadaczy karty rabatowej Tiens 223,-zł

Tiens dostarcza produkty, które są nie tylko bardzo skuteczne, lecz również bardzo wiarygodne. Powstają na bazie wieloletniej tradycji, medycynie chińskiej i w oparciu o zaawansowane metody produkcji. Są bezkonkurencyjnym połączeniem tradycji z  najnowszymi światowymi tendencjami.


Tiens odwołuje się do 5000-letniej filozofii, zwanej tradycyjną medycyną chińską (TCM). Filozofia ta opiera się na wykorzystaniu chińskich ziół i jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży wytwarzającej produkty lecznicze oraz suplementy diety.


Firma uzyskała międzynarodowy certyfikat ISO-9002 w zakresie kontroli jakości.
TIENS opracowuje produkty w czterech głównych kategoriach: suplementy diety, urządzenia wellness, produkty higieny osobistej oraz kosmetyki, artykuły przydatne w gospodarstwie domowym. W ofercie m.in. urządzenia zdrowotne na poprawę krążenia, ozonujące (oczyszczające).


Tiens


Yin i Yang

Yin i Yang to fundamentalna zasada chińskiej filozofii zdrowia, która mówi o przeciwieństwach istniejących we wszystkich istotach ożywionych. Są to dwa podstawowe systemy energetyczne, które są sobie przeciwne i jednocześnie wzajemnie od siebie zależne.

Yin jest introwertyczne, nieruchome, wyciszające, wychładzające, ciemne, materialne i związane z kurczeniem.

Yang jest ekstrawertyczne, ruchome, pobudzające, rozgrzewające, jasne, jest energią i jest związane z powiększaniem.

Siły Yin i Yang uważane są za cykliczne, poruszające się i przemieniające w siebie nawzajem, co oddaje biały punkt na czarnej części symbolu, oznaczającej Yin oraz czarny punkt na białej części symbolu, oznaczającej Yang.


Pięć Elementów

Jest to kolejna starożytna teoria filozofii chińskiej, zgodnie z którą każdy system składa się z pewnych podstawowych elementów lub kategorii - metalu, drewna, wody, ognia i ziemi.

• Każdy z elementów stanowi wsparcie, opór i przeciwwagę dla pozostałych, dzięki czemu organizm zachowuje stabilność. Elementy powodują występowanie pór roku oraz innych charakterystycznych cech natury, które wpływają na równowagę naszego wewnętrznego ekosystemu.

• W stanie równowagi pięć narządów wewnętrznych organizmu (wątroba, serce, śledziona, płuca i nerki) wspiera się nawzajem, a organizm jest silny i długowieczny.

Yin i Yang + Pięć Elementów = ogólna równowaga

Yin i Yang dokonują zmian poprzez Pięć Elementów. Pięć Elementów przemienia się wzajemnie i znosi się nawzajem, utrzymując stan ogólnej równowagi.

Produkty TIENS mogą wspomagać poprawę stanu zdrowia. Gdy czegoś nam brakuje - będą uzupełniać lub dostarczać dany składnik. Jeżeli coś występuje w nadmiarze, np. za dużo jest w organizmie toksyn i zanieczyszczeń - będą obniżać ich poziom, oczyszczać, dostarczać przeciwutleniaczy i eliminować wolne rodniki.

Suplementy dla Seniorów

Ostatnio przeglądane

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj