Zestaw witamin: Witamina D3 i K2

2 x 20 ml

Nowy

Zestaw witamin: Witamina D3 "Kropla słońca" i K2 "NattoFit K2 MK7" dla każdego na co dzień!

Więcej szczegółów

24 - 48 h.

108,00 zł

 

Witamina D3 Kropla Słońca

Witamina D3 w płynie 

Witamina D3 uzyskiwana jest z lanoliny w postaci cholekalcyferolu w postaci płynnej, w pełni naturalna i najbardziej bioprzyswajalna forma witaminy D3 na rynku.

Witamina D, zwłaszcza jej forma jaką jest witamina D3, powstaje pod wpływem energii słonecznej w głębszej warstwie komórek skóry – keranocytach, tworząc się z tzw. prewitamin. Proces ten zajmuje kilka godzin.

Witamina D to grupa rozpuszczalnych w tłuszczach steroidów, koniecznych do utrzymania właściwej gospodarki wapniowo-fosforowej w organizmie, a także prawidłowej struktury i funkcji kośćca. Jest ona prohormonem, czyli może przekształcać się na właściwą substancję aktywną hormonalnie, i tak z witaminy D3 po jej przekształceniu przez enzymy powstaje hormon – kalcytriol.

Według badań brytyjskich naukowców około 1 mld ludzi na świecie cierpi z powodu zbyt niskiego poziomu witaminy D we krwi. Zwykle jest to związane z brakiem właściwego nasłonecznienia, bowiem wytworzenie witaminy D w 80% zawdzięczamy słońcu.

Witamina D3 odpowiada za regulację gospodarki wapniowej i fosforowej w organizmie, natomiast witamina K2 jest jej idealnym dopełnieniem, powoduje odkładanie się wapnia w odpowiednie miejsce, czyli do kości -  wpływa na prawidłową budowę kości i zębów redukując ryzyko złamań, działa na siłę mięśni, stymuluje układ odpornościowy.

 

Skład:

  • oliwa z oliwek BIO,
  • witamina D3 z lanoliny (cholekalcyferol),
  • przeciwutleniacz: ekstrakt z rozmarynu.

   Informacja żywieniowa

1 kropla

witamina D3

850 IU (425%*)

 * procent realizacji zalecanego dziennego spożycia

 Pojemność 20 ml - ok. 600 kropli.

Sposób stosowania - witamina D3 w kroplach:

osoby powyżej 11 roku życia - 1 kropla dziennie.
Poniżej 11 roku życia skonsultować z lekarzem. Nie podawać dzieciom do 1 roku życia.

 

Uwagi:

nie przekraczać zalecanej dziennej porcji, suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej, zrównoważonej diety oraz zdrowego stylu życia. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe przed spożyciem tego suplementu powinny skonsultować się z lekarzem!

Przechowywać w temp. 6-25 °C w ciemnym, niedostępnym dla dzieci miejscu. Spożyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

 

Dystrybutor: Proved Sp. z o. o.
Kraj produkcji: Natur System GmbH, Niemcy

 

NattoFit K2 MK7 - Witamina K2

Witamina K2 w organizmie wpływa na to, aby wapń wchłaniał się do kości oraz zębów i nie odkładał się tętnicach. Dodatkowym działaniem dzięki aktywacji osteokalcyny oraz białka MGP jest usuwanie wapnia z tętnic, dzięki czemu może zapobiec zwapnieniu naczyń i wystąpieniu choroby wieńcowej.

Trendy żywieniowe i sposoby produkcji żywności prawie wyeliminowały tą witaminę z codziennej diety. Naturalnym źródłem tej witaminy są żółtka jaj kur z ekologicznego chowu oraz mleczne pełnotłuste produkty, ale tylko od krów spożywających świeżą trawę na wolnym wybiegu. Naturalna Witamina K2 uzyskiwana ze sfermentowanej soi (Natto).

Korzyści zdrowotne z suplementacji witaminy K2 można zwiększyć jeszcze bardziej jeśli będziemy spożywać również witaminę D3, ponieważ te witaminy działają synergistycznie, czyli wzmacniają wzajemnie swoje działanie.

 

Zawartość:

20 ml - 600 kropli po 18 mcg (µg) K2.

Produkt wegetariański.

 

Skład:

  • olej z oliwek,
  • menachinon (MK-7, witamina K2) z fermentacji Bacillus Natto,
  • przeciwutleniacz: ekstrakt z rozmarynu.

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia:

5 kropli. Jedna kropla zawiera 18 mcg (µg) witaminy K2. 5 kropli to 90 mcg (µg), co stanowi 120 % zalecanego spożycia dziennego (RDA).

W przypadku przyjmowania witaminy D3 można zwiększyć dawkę witaminy K2, ale dokładną dawkę powinien określić lekarz.

 

Uwagi:

nie przekraczać zalecanej dziennej porcji, suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej, zrównoważonej diety oraz zdrowego stylu życia. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe przed spożyciem tego suplementu powinny skonsultować się z lekarzem!

Przechowywać w temp. 6-25 °C w ciemnym, niedostępnym dla dzieci miejscu. Spożyć w ciągu 2 miesięcy od otwarcia.

 

Dystrybutor: Proved Sp. z o. o.
Kraj produkcji: Natur System GmbH, Niemcy

 

Napisz opinię

Internet Business Group Opinie z ekomi-pl.com

Witamina K2

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj