Tiens Biowapń ogólny - suplement diety

Tiens

10 saszetek

Nowy

Biowapń Ogólny Tiens to wapń, który w organizmie jest pierwiastkiem budulcowym i regulacyjnym.

  

Więcej szczegółów

2-3 dni

145,00 zł

TIENS Nutrient Super Calcium Powder

Wapń jest pierwiastkiem niezbędnym dla naszego życia. Odpowiada bowiem za wiele funkcji naszego organizmu na przykład bierze udział w przemianie materii, krzepnięciu krwi. Ma również działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Przede wszystkim zaś wapń jest podstawowym budulcem kości i zębów.

Im więcej tego pierwiastka dostarczymy organizmowi w dzieciństwie i młodości, tym większa szansa, na mocną tzw. masę szczytową kości, którą osiągamy mniej więcej koło 30 roku życia. Między 30 a 50 rokiem życia jest ona stabilna, później zaczyna jej ubywać. Jednak proces ten może się zacząć wcześniej, bowiem aż 99% wapnia znajduje się w kościach, a tylko 1% w tkankach.

Biowapń Ogólny Tiens

Preparat zawiera łatwo przyswajalne związki wapnia z kości cielęcych w postaci jonizowanej. Warto pamiętać, że wapń występuje w przyrodzie właśnie w postaci jonów. Kiedy dostaje się do organizmu, przekształca się w postać cząsteczkową (wapno-sól nierozpuszczalna).

Taka cząsteczka nie może wejść do komórki, ponieważ przez pory komórek może dostać się tylko jon. Lepiej więc skorzystać z suplementów, które zawierają zjonizowane wapno, a nie wyłącznie węglan wapnia (np. z muszli ostryg morskich), który jest gorzej przyswajalny i może zobojętniać soki żołądkowe.

W przyswajalności wapnia przez organizm pomagają witaminy, stąd ich zwartość w preparacie. Wi­ta­mi­na D reguluje ho­me­osta­zę wap­nia i fos­fo­ra­nów w or­ga­ni­zmie, co zna­czy, że ilość wap­nia i fos­fo­ru, która w je­li­tach jest wchła­nia­na z po­ży­wie­nia do krwio­obie­gu, za­le­ży w znacz­nym stop­niu wła­śnie od tej wi­ta­mi­ny. Nie­do­bór wi­ta­mi­ny D ogra­ni­cza wchła­nia­nie wap­nia nawet wtedy, gdy dieta jest bo­ga­ta w ten ma­kro­element. Skutkiem może być demineralizacja kości. Poza tym witamina D wpływa na metabolizm oraz funkcjonowanie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, a więc jej niedobór zwiększa ryzyko infekcji. Z kolei witamina K m.in. odgrywa ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi i ma istotny wpływ na gospodarkę wapniową oraz odpowiednie uwapnienie kości.

Inny składnik zawarty w preparacie – Witamina C jest silnym antyoksydantem czyli chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Poza tym zwiększa metabolizm lipidów i jest niezbędna w produkcji kolagenu. Zapewnia również odpowiedni rozwój chrząstki, kości, zębów oraz dba o dobrą kondycję ścian naczyń włosowatych. Kolejny silny antyutleniacz to witamina E. Oprócz właściwości antyoksacyjnych hamuje ona utlenianie tak zwanego złego cholesterolu (LDL), przez co przeciwdziała tworzeniu się blaszki miażdżycowej. Zapobiega również tworzeniu się skrzepów w naczyniach krwionośnych.

Preparat TIENS zawiera również witaminę A, która jest silnym przeciwutleniaczem niszczącym wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się organizmu. Witamina ta stymuluje produkcję kolagenu, przez co zapobiega wiotczeniu skóry, przyspiesza również metabolizm komórkowy. Witamina A wpływa również na adaptację wzroku w ciemności. Jej niedobory mogą wywoływać zgrubienie rogówki, czyli zewnętrznej warstwy gałki ocznej. Z kolei witaminy z grupy B m.in. wpływają na przemianę materii oraz prawidłowe działanie układu pokarmowego i układu nerwowego. Ponadto wpływają na dobrą kondycję włosów, skóry i paznokci.

DZIAŁANIE Biowapń Ogólny Tiens

Składniki zawarte w preparacie TIENS Nutrient Super Calcium Powder wykazują szerokie spektrum działania:

  • wapń, witamina D i witamina K – pomagają utrzymać właściwe poziom wapna w organizmie, co wzmacnia kości, zapobiega osteoporozie i korzystnie wpływa na stan zębów,
  • wapń, witamina D – wpływają korzystnie na funkcjonowanie mięśni,
  • wapń i witamina K – zapewniają właściwą krzepliwość krwi,
  • wapń łagodzi objawy alergiczne,
  • wapń wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego,
  • witamina E, A, C – korzystnie wpływają na stan skóry, włosów i paznokci oraz zapobiegają starzeniu się organizmu
  • witamina D – korzystnie wpływa na naturalne mechanizmy obronne organizmu.

Składniki: błonnik pokarmowy z kukurydzy (bogaty w niestrawne oligosacharydy), odtłuszczone mleko w proszku, hydroksyapatyt wapnia (sole wapniowe kwasu ortofosforowego), śmietanka niemleczna (syrop glukozowy, olej kokosowy, emulgatory: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, stearoilo-2-laktylan sodu, fosforan dipotasu, kazeinian sodu, substancja sypka: fosforan triwapnia), proszek z nasion kakaowca (Theobroma cacao L.), maltodekstryna, kolagen, aromat mleczny, aromat kakaowy, guma ksantanowa (zagęszczacz), L kwas askorbinowy, aromat z orzechów laskowych, sukraloza (substancja słodząca), aromat wanilinowy, maltol etylowy (substancja aromatyzująca), octan retinylu, cholekalcyferol.

Składniki o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym:

w 1 saszetce (rekomendowana dzieenna porcja)

   

% RWS*

Błonnik pokarmowy z kukurydzy

  

3890 mg

**

Hydroksyapatyt wapnia (sole wapniowe kwasu ortofosforowego)

  

1600 mg

**

-          Wapń

  

400 mg

50 %

-          Fosfor

  

176 mg

25 %

Witamina C

  

12 mg

15 %

Witamina A

  

120 μg RE

15 %

Witamina D

  

2 μg

40 %

     

*RWS: Referencyjna Wartość Spożycia.
** NRV nie ustalono.

   

DAWKOWANIE

Od ½ do 1 saszetki rozpuścić  w 100 ml wody w temperaturze około 40 stopni C. Preparat powinno przyjmować się na 30 minut przed jedzeniem raz dziennie najlepiej w godzinach popołudniowych.

Zawartość netto: 100 g (10 saszetek x 10 g)

UWAGA: Preparat nie jest lekiem i nie zastępuje leków przepisanych przez lekarza. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Preparatu nie powinny stosować dzieci poniżej 12 roku życia. Gdy lekarz przepisuje antybiotyk, konieczne jest poinformowanie go o przyjmowaniu wapnia, gdyż zmniejsza on wchłanianie antybiotyku. Nadmiar wapnia w organizmie jest równie niekorzystny, jak jego niedobór. Suplementację wapnem warto więc skonsultować z lekarzem np. u osób z kamicą nerkową nadmierne spożycie wapnia może się przyczyniać do powstania kamieni nerkowych, suplementację należy więc skonsultować z lekarzem. Nadmiar wapnia może także ograniczać wchłanianie innych składników mineralnych, takich jak cynk, magnez, żelazo, fluor. Warto więc zachować trzy godziny przerwy między suplementami zawierającymi te pierwiastki.

Importer: Tiens Polska Sp. z o.o., Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa

 

 

 

 

Napisz opinię

Tiens Biowapń ogólny - suplement diety

Tiens Biowapń ogólny - suplement diety

Biowapń Ogólny Tiens to wapń, który w organizmie jest pierwiastkiem budulcowym i regulacyjnym.

  

Tiens dostarcza produkty, które są nie tylko bardzo skuteczne, lecz również bardzo wiarygodne. Powstają na bazie wieloletniej tradycji, medycynie chińskiej i w oparciu o zaawansowane metody produkcji. Są bezkonkurencyjnym połączeniem tradycji z  najnowszymi światowymi tendencjami.


Tiens odwołuje się do 5000-letniej filozofii, zwanej tradycyjną medycyną chińską (TCM). Filozofia ta opiera się na wykorzystaniu chińskich ziół i jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży wytwarzającej produkty lecznicze oraz suplementy diety.


Firma uzyskała międzynarodowy certyfikat ISO-9002 w zakresie kontroli jakości.
TIENS opracowuje produkty w czterech głównych kategoriach: suplementy diety, urządzenia wellness, produkty higieny osobistej oraz kosmetyki, artykuły przydatne w gospodarstwie domowym. W ofercie m.in. urządzenia zdrowotne na poprawę krążenia, ozonujące (oczyszczające).


Tiens


Yin i Yang

Yin i Yang to fundamentalna zasada chińskiej filozofii zdrowia, która mówi o przeciwieństwach istniejących we wszystkich istotach ożywionych. Są to dwa podstawowe systemy energetyczne, które są sobie przeciwne i jednocześnie wzajemnie od siebie zależne.

Yin jest introwertyczne, nieruchome, wyciszające, wychładzające, ciemne, materialne i związane z kurczeniem.

Yang jest ekstrawertyczne, ruchome, pobudzające, rozgrzewające, jasne, jest energią i jest związane z powiększaniem.

Siły Yin i Yang uważane są za cykliczne, poruszające się i przemieniające w siebie nawzajem, co oddaje biały punkt na czarnej części symbolu, oznaczającej Yin oraz czarny punkt na białej części symbolu, oznaczającej Yang.


Pięć Elementów

Jest to kolejna starożytna teoria filozofii chińskiej, zgodnie z którą każdy system składa się z pewnych podstawowych elementów lub kategorii - metalu, drewna, wody, ognia i ziemi.

• Każdy z elementów stanowi wsparcie, opór i przeciwwagę dla pozostałych, dzięki czemu organizm zachowuje stabilność. Elementy powodują występowanie pór roku oraz innych charakterystycznych cech natury, które wpływają na równowagę naszego wewnętrznego ekosystemu.

• W stanie równowagi pięć narządów wewnętrznych organizmu (wątroba, serce, śledziona, płuca i nerki) wspiera się nawzajem, a organizm jest silny i długowieczny.

Yin i Yang + Pięć Elementów = ogólna równowaga

Yin i Yang dokonują zmian poprzez Pięć Elementów. Pięć Elementów przemienia się wzajemnie i znosi się nawzajem, utrzymując stan ogólnej równowagi.

Produkty TIENS mogą wspomagać poprawę stanu zdrowia. Gdy czegoś nam brakuje - będą uzupełniać lub dostarczać dany składnik. Jeżeli coś występuje w nadmiarze, np. za dużo jest w organizmie toksyn i zanieczyszczeń - będą obniżać ich poziom, oczyszczać, dostarczać przeciwutleniaczy i eliminować wolne rodniki.

Układ kostny i stawowy

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj