Tiens Spirulina - suplement diety

Tiens

100 kaps.

Nowy

Odżywcza alga, bogata w łatwo przyswajalne białko.

Więcej szczegółów

48 - 72 godz.

156,00 zł

Alga spirulina w kapsułkach

Spirulina to suplement diety o wszechstronnym działaniu. Duża ilość łatwo przyswajalnego białka, witamin, minerałów i innych niezbędnych dla ludzkiego organizmu składników czyni z niej idealny pokarm. Właśnie ze względu na swoje unikalne właściwości odżywcze, wzbogaca dietę astronautów podczas lotów w przestrzeń kosmiczną

Spirulina  należy do najstarszych form życia na naszej planecie. Występuje naturalnie w płytkich stawach i jeziorach o wysokim zasadowym pH i silnym zasoleniu. Spirulina TIENS pochodzi z jeziora Chenghai w prowincji Yunnan w Chinach. To teren czysty i wolny od skażeń.  

Biomasa z tych niebiesko-zielonych sinic była już składnikiem pożywienia Azteków i plemion afrykańskich, zamieszkujących okolice jeziora Czad. Dla współczesnych odkryto ją w 1940 roku, a od połowy lat sześćdziesiątych XX wieku poddawano licznym badaniom. Dzięki temu w dużym stopniu poznano bogaty skład oraz właściwości odżywcze i zdrowotne spiruliny

Aktywne składniki Tiens Spirulina:

Preparat zawiera ekstrakt z Arthrospira platensis – jednego z gatunków spiruliny. Aż  55-70% składu Spiruliny stanowią łatwo przyswajalne białka (w tym wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli te, których organizm nie może syntetyzować samodzielnie i muszą być dostarczane w pożywieniu). Ponadto w spirulinie znajdziemy liczne polisacharydy (glukozaminę, glikogen), łatwo przyswajalne makro- i mikroelementy (żelazo, fosfor, potas, wapń, cynk, selen, chrom, miedź), witaminy (z grupy B oraz C, D, E), nienasycone kwasy tłuszczowe (GLA – kwas gamma-linolenowy), barwniki (między innymi karotenoidy, chlorofil, ksantofile i fikocyjaniny).

Naukowo potwierdzono też, że spirulina nie zawiera toksycznych związków, wytwarzanych przez inne sinice.

Ścianki komórek spiruliny nie zawierają celulozy, dlatego jej składniki są błyskawicznie przyswajane (od 85 do 95%) – w dużo większym stopniu niż ma to miejsce w przypadku białka zwierzęcego czy roślinnego.

Działanie Tiens Spirulina:

Lecznicze działanie spiruliny zostało szczegółowo przebadane i eksperymentalnie potwierdzone. Spożywanie Spiruliny wpływa na wiele funkcji życiowych ludzkiego organizmu:

 • Niebieski barwnik roślinny – fikocyjanina – zawarta w Arthrospira platensis zwiększa zdolność do neutralizacji wolnych rodników poprzez wspieranie systemu obronnego organizmu. Działanie fikocyjaniny wspomagają inne naturalne przeciwutleniacze zawarte w spirulinie, takie jak beta-karoten, czy niezbędny kwas tłuszczowy (gamma-linolenowy – GLA).
 • Wzmacnia ogólną wytrzymałość organizmu powodując wzrost komórek produkujących przeciwciała.
 • Pomaga zachować równowagę lipidów we krwi.
 • Inny, zawarty w spirulinie barwnik roślinny – chlorofil – poprawia perystaltykę jelit.
 • Spożywanie Spiruliny pomaga zachować prawidłową masę ciała. Przyspiesza spalanie materii i zatrzymuje gromadzenie się tłuszczu.
 • Ma właściwości antyalergiczne – łagodzi objawy kataru siennego.
 • Bezpośrednio w szpiku kostnym wspiera tworzenie się krwi.
 • Poprawia stan mikroflory bakteryjnej.
 • Przyczynia się do łagodzenia objawów zaburzeń żołądkowo-jelitowych
 • Jako źródło dobrze przyswajalnego żelaza przeciwdziała anemii, a także skutecznie ją eliminuje.
 • Wspomaga regenerację skóry i błon śluzowych.  
 • Znajduje zastosowanie w kosmetyce. Jest znakomicie przyswajana przez tkanki ludzkie, ponieważ skład chemiczny plazmy spiruliny podobny jest do składu plazmy człowieka. W formie maseczki działa regenerująco, ujędrniająco i odmładzająco na skórę.
 • Dzięki swojemu bogatemu składowi i właściwościom odżywczym jest doskonałym uzupełnieniem diety dla wegetarian i wegan, osób starszych, rekonwalescentów oraz osób będących na niskobiałkowej diecie.

 

Zawartość netto: 35 g (100 kapsułek x 350 mg)


Składniki: suszona spirulina w proszku (Arthros piraplatensis), otoczka kapsułki: żelatyna.

Składniki o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym:

Składnikim o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznymt:

w 6 kapsułkach (zalecana dzienna porcja)

% RWS*

Sproszkowana spirulina

-          β-karoten

1500 mg

0,9 mg

-

-

 

*RWS: Referencyjna Wartości Spożycia

Dawkowanie: 3 razy dziennie po 2 kapsułki.

Importer: Tiens Polska Sp. z o.o., ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa

Uwagi: 
Suplement diety. Preparat nie jest lekiem i nie zastępuje leków przepisanych przez lekarza. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Napisz opinię

Tiens Spirulina - suplement diety

Tiens Spirulina - suplement diety

Odżywcza alga, bogata w łatwo przyswajalne białko.

Tiens dostarcza produkty, które są nie tylko bardzo skuteczne, lecz również bardzo wiarygodne. Powstają na bazie wieloletniej tradycji, medycynie chińskiej i w oparciu o zaawansowane metody produkcji. Są bezkonkurencyjnym połączeniem tradycji z  najnowszymi światowymi tendencjami.


Tiens odwołuje się do 5000-letniej filozofii, zwanej tradycyjną medycyną chińską (TCM). Filozofia ta opiera się na wykorzystaniu chińskich ziół i jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży wytwarzającej produkty lecznicze oraz suplementy diety.


Firma uzyskała międzynarodowy certyfikat ISO-9002 w zakresie kontroli jakości.
TIENS opracowuje produkty w czterech głównych kategoriach: suplementy diety, urządzenia wellness, produkty higieny osobistej oraz kosmetyki, artykuły przydatne w gospodarstwie domowym. W ofercie m.in. urządzenia zdrowotne na poprawę krążenia, ozonujące (oczyszczające).


Tiens


Yin i Yang

Yin i Yang to fundamentalna zasada chińskiej filozofii zdrowia, która mówi o przeciwieństwach istniejących we wszystkich istotach ożywionych. Są to dwa podstawowe systemy energetyczne, które są sobie przeciwne i jednocześnie wzajemnie od siebie zależne.

Yin jest introwertyczne, nieruchome, wyciszające, wychładzające, ciemne, materialne i związane z kurczeniem.

Yang jest ekstrawertyczne, ruchome, pobudzające, rozgrzewające, jasne, jest energią i jest związane z powiększaniem.

Siły Yin i Yang uważane są za cykliczne, poruszające się i przemieniające w siebie nawzajem, co oddaje biały punkt na czarnej części symbolu, oznaczającej Yin oraz czarny punkt na białej części symbolu, oznaczającej Yang.


Pięć Elementów

Jest to kolejna starożytna teoria filozofii chińskiej, zgodnie z którą każdy system składa się z pewnych podstawowych elementów lub kategorii - metalu, drewna, wody, ognia i ziemi.

• Każdy z elementów stanowi wsparcie, opór i przeciwwagę dla pozostałych, dzięki czemu organizm zachowuje stabilność. Elementy powodują występowanie pór roku oraz innych charakterystycznych cech natury, które wpływają na równowagę naszego wewnętrznego ekosystemu.

• W stanie równowagi pięć narządów wewnętrznych organizmu (wątroba, serce, śledziona, płuca i nerki) wspiera się nawzajem, a organizm jest silny i długowieczny.

Yin i Yang + Pięć Elementów = ogólna równowaga

Yin i Yang dokonują zmian poprzez Pięć Elementów. Pięć Elementów przemienia się wzajemnie i znosi się nawzajem, utrzymując stan ogólnej równowagi.

Produkty TIENS mogą wspomagać poprawę stanu zdrowia. Gdy czegoś nam brakuje - będą uzupełniać lub dostarczać dany składnik. Jeżeli coś występuje w nadmiarze, np. za dużo jest w organizmie toksyn i zanieczyszczeń - będą obniżać ich poziom, oczyszczać, dostarczać przeciwutleniaczy i eliminować wolne rodniki.

Suplementy dla Kobiet

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj