Tiens - Cholikan - Ekstrakt z pestek winogron

Tiens

60 kapsułek

Nowy

Cholikan - suplement diety zawiera ekstrakt z pestek winogron - antyutleniacz resweratrol.

Termin ważności produktu: 30.06.2023

Więcej szczegółów

24 - 48 h.

398,00 zł

TIENS CHOLIKAN - ekstrakt z pestek winogron

Grape Seed Extract TIENS to preparat nazywany „pigułką długowieczności”. Zawarte bowiem w pestkach winogron substancje są silnymi przeciwutleniaczami – zwalczają wolne rodniki, spowalniając w ten sposób procesy starzenia się. Badania wykazały, iż mogą pomóc w kontroli poziomu lipidów we krwi, co pozwala utrzymać serce w dobrej formie.

Działanie Tiens Cholikan

Suplement diety wzbogacający normalną dietę w witaminę C, fruktooligosacharydy z cykorii, ekstrakt z pestek winogron bogaty w oligomeryczne proantocyjaniany i resweratrol oraz ekstrakt z czarnego pieprzu standaryzowany na piperynę.

Wyciąg z pestek winogron, dzięki zawartym w nim substancjom, może pomóc w problemach zdrowotnych związanych z wiekiem i w utrzymaniu dobrego ogólnego samopoczucie:

  • Utrzymuje właściwy poziom lipidów we krwi.
  • Ma silne zdolności przeciwutleniające – przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników i wymiata je z organizmu.
  • Wpływa na regulację przyswajania substancji odżywczych przez krew.
  • Odgrywa rolę w ochronie układu sercowo-naczyniowego: poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i poprawia krążenie krwi. Badania wskazują na możliwość zastosowania ekstraktu jako środka wspierającego ochronę serca.
  • Poprawia elastyczność i regeneruje skórę.

Skład Tiens Cholikan

Winorośl właściwa (Vitis vinifera L.), nazywana też winoroślą winną i latoroślą winną, jest jedną z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka, znaną od wielu tysięcy lat. Badania wykazały obecność wielu korzystnych dla naszego zdrowia substancji, nie tylko w owocach winorośli, ale także w ich pestkach. Zawierają one lipidy (między innymi kwas linolowy i kwas oleinowy), białka, polifenole (wśród nich katechiny, procyjanidyny oraz kwasy fenolowe) i węglowodany.

Antyoksydant resweratrol

Niezwykle cennym składnikiem czerwonych winogron i ich pestek oraz produkowanych z nich win jest jeden z polifenoliresweratrol. Badania wykazały jego korzystny wpływ na układ krążenia oraz właściwości antyoksydacyjne i właściwości ochronne serca. Uznaje się go za skuteczny środek odmładzający i regenerujący.

Jest też „sprawcą” tak zwanego „francuskiego paradoksu”. Francuzi, pomimo wysokocholesterolowej diety, rzadziej chorują na choroby serca i układu krążenia niż na przykład Amerykanie. Zawdzięczają to spożyciu czerwonego wina, a tym samym zawartego w nim resweratrolu. Podobne działanie wykazują inne składniki ekstraktu: flawonoidy (wśród nich kwercetyna) oraz kwas linolowy i kwas oleinowy. Wpływa to na wzmocnienie terapeutycznego charakteru ekstraktu.

Zawartość netto: 31,20 g (60 kapsułek x 520 mg)

Składniki: fruktooligosacharydy cykorii (Cichorium intybus L.); substancja glazurująca (otoczka kapsułki): hydroksypropylometyloceluloza; ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera L.) (95% oligomerycznych proantocyjanidyn, 5% resweratrolu); kwas L-askorbinowy (witamina C); substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (roślinne); substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; kolor: czerwony tlenek żelaza; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.) (30% piperyny).

Składniki o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym:

 

w 1 kapsułce

iw 6 kapsułkach (zalecana dzienna porcja)

% NRV*

Fruktooligosacharydy cykorii

259,00 mg

1554,00 mg

 

Ekstrakt z pestek winogorn

• oligomericproantocyjanidyny

• resweratrol

54,25 mg

  - 51,54 mg

  - 2,71 mg

325,5 mg

  -309,23 mg

  -16,28 mg

 

Witamina C

40,00 mg

240,00 mg

300%

Ekstrakt z czarnego pieprzu

• piperyna

6,00 mg

  -1,80 mg

36,00 mg

  -10,80 mg

 

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 – 2 kapsułki 3 razy dziennie po posiłkach (do 6 kapsułek dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować suplementów diety jako zamiennika zróżnicowanej, zbilansowanej diety. Zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta jest ważna.


Przeciwwskazania: dzieci do 14 roku życia po konsultacji z lekarzem.UWAGI:
Suplement diety. Preparat nie jest lekiem i nie zastępuje leków przepisanych przez lekarza. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Importer: Tiens Polska Sp. z o.o., Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa

 

Napisz opinię

Tiens - Cholikan - Ekstrakt z pestek winogron

Tiens - Cholikan - Ekstrakt z pestek winogron

Cholikan - suplement diety zawiera ekstrakt z pestek winogron - antyutleniacz resweratrol.

Termin ważności produktu: 30.06.2023

Tiens dostarcza produkty, które są nie tylko bardzo skuteczne, lecz również bardzo wiarygodne. Powstają na bazie wieloletniej tradycji, medycynie chińskiej i w oparciu o zaawansowane metody produkcji. Są bezkonkurencyjnym połączeniem tradycji z  najnowszymi światowymi tendencjami.


Tiens odwołuje się do 5000-letniej filozofii, zwanej tradycyjną medycyną chińską (TCM). Filozofia ta opiera się na wykorzystaniu chińskich ziół i jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży wytwarzającej produkty lecznicze oraz suplementy diety.


Firma uzyskała międzynarodowy certyfikat ISO-9002 w zakresie kontroli jakości.
TIENS opracowuje produkty w czterech głównych kategoriach: suplementy diety, urządzenia wellness, produkty higieny osobistej oraz kosmetyki, artykuły przydatne w gospodarstwie domowym. W ofercie m.in. urządzenia zdrowotne na poprawę krążenia, ozonujące (oczyszczające).


Tiens


Yin i Yang

Yin i Yang to fundamentalna zasada chińskiej filozofii zdrowia, która mówi o przeciwieństwach istniejących we wszystkich istotach ożywionych. Są to dwa podstawowe systemy energetyczne, które są sobie przeciwne i jednocześnie wzajemnie od siebie zależne.

Yin jest introwertyczne, nieruchome, wyciszające, wychładzające, ciemne, materialne i związane z kurczeniem.

Yang jest ekstrawertyczne, ruchome, pobudzające, rozgrzewające, jasne, jest energią i jest związane z powiększaniem.

Siły Yin i Yang uważane są za cykliczne, poruszające się i przemieniające w siebie nawzajem, co oddaje biały punkt na czarnej części symbolu, oznaczającej Yin oraz czarny punkt na białej części symbolu, oznaczającej Yang.


Pięć Elementów

Jest to kolejna starożytna teoria filozofii chińskiej, zgodnie z którą każdy system składa się z pewnych podstawowych elementów lub kategorii - metalu, drewna, wody, ognia i ziemi.

• Każdy z elementów stanowi wsparcie, opór i przeciwwagę dla pozostałych, dzięki czemu organizm zachowuje stabilność. Elementy powodują występowanie pór roku oraz innych charakterystycznych cech natury, które wpływają na równowagę naszego wewnętrznego ekosystemu.

• W stanie równowagi pięć narządów wewnętrznych organizmu (wątroba, serce, śledziona, płuca i nerki) wspiera się nawzajem, a organizm jest silny i długowieczny.

Yin i Yang + Pięć Elementów = ogólna równowaga

Yin i Yang dokonują zmian poprzez Pięć Elementów. Pięć Elementów przemienia się wzajemnie i znosi się nawzajem, utrzymując stan ogólnej równowagi.

Produkty TIENS mogą wspomagać poprawę stanu zdrowia. Gdy czegoś nam brakuje - będą uzupełniać lub dostarczać dany składnik. Jeżeli coś występuje w nadmiarze, np. za dużo jest w organizmie toksyn i zanieczyszczeń - będą obniżać ich poziom, oczyszczać, dostarczać przeciwutleniaczy i eliminować wolne rodniki.

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj