Tiens - Fizzy - magnez

Tiens

14 tabletek musujących

Nowy

Magnez nie bez powodu nazywany jest „pierwiastkiem życia”. Polecany dla zdrowia układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Więcej szczegółów

48 - 72 godz.

125,00 zł

Tiens Fizzy - magnez - suplement diety

Niedobory magnezu natychmiast odbijają się na zdrowiu i urodzie. Z udziałem magnezu odbywa się ponad połowa, z około 600, procesów biochemicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Pierwiastek ten pełni dużą rolę w profilaktyce i łagodzeniu wielu dolegliwości, zwłaszcza układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Nic więc dziwnego, że należy do najpopularniejszych suplementów na świecie.

Magnez

Magnez nazywany jest nawet „królem życia” i „pierwiastkiem życia”,  katalizuje wiele procesów życiowych i wpływa na regenerację komórek. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni, a w szczególności za odpowiednią między nimi komunikację za pomocą impulsów nerwowych. Dzięki swoim właściwościom przywraca równowagę. Jest antyseptykiem wewnętrznym i zewnętrznym, regulatorem równowagi wapniowej.

Zapotrzebowanie na magnez  zależy od wieku, płci i uwarunkowań fizjologicznych. Niedobory magnezu mogą pojawić się na skutek stresu, nadużywania alkoholu, picia zbyt dużej ilości kawy i innych napojów zawierających kofeinę, czy zbyt tłustej diety. Na braki magnezu organizm zareagować może na przykład skurczami łydek, drganiem powieki, bezsennością, złym, płaczliwym nastrojem, pogorszeniem koncentracji, zawrotami i bólami porannymi głowy, zmęczeniem, nawet po wielu godzinach snu, próchnicą zębów, wypadaniem włosów, łamaniem się paznokci, trudnością z oddychaniem i ogólnym osłabieniem.

Poziom magnezu w organizmie może regulować dieta obfitująca w produkty zawierające duże ilości tego  pierwiastka na przykład kakao, czekolada, migdały, orzechy brazylijskie i włoskie, soja, mąka pszenna razowa, kukurydza, ryż. Jednak w większości przypadków niedoboru magnezu niezbędna okazuje się suplementacja.

Fizzy reguluje poziom magnezu

Grupa Tiens stworzyła Fizzy – suplement, który reguluje poziom magnezu w organizmie. W jego skład wchodzi magnez z dodatkiem ekstraktów ziołowych ze słodkiej bazylii oraz czerwonego buraka. Magnez zawarty w preparacie występuje w postaci łatwiej przyswajalnych przez organizm form: węglanu magnezu, tlenku magnezu oraz ekstraktu z bazylii, który jest jednym z najbogatszych, naturalnych źródeł tego pierwiastka.

Preparat ma postać musujących tabletek, co pozwala nie tylko na łatwe dozowanie suplementu ale także zapewnia szybkie wchłanianie jego aktywnych składników, a przez to ich szybkie działanie w uzupełnieniu niedoborów magnezu w organizmie.

Składniki Tiens Fizzy:

Magnez w postaci węglanu i tlenku. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Najważniejszą funkcją magnezu w organizmie jest udział w procesach syntezy i rozpadu związków wysokoenergetycznych, głównie kwasu adenozynotrójfosforowego (ATP). Magnez jest koenzymem lub aktywatorem wielu enzymów, zwłaszcza tych związanych z przenoszeniem grup fosforanowych. Jest też regulatorem równowagi wapniowej organizmu, a także bierze udział  m.in. w produkcji insuliny, procesie krzepnięcia krwi, prawidłowym działaniu witamin B1 i C. Reguluje rozwój układu kostnego, wzmaga reakcje obronne organizmu, działa przeciwzapalnie.

Ekstrakt ze słodkiej bazylii. Zioło to pochodzi z Indii. Wykorzystywane jest tam w kuchni, ale i ziołolecznictwie. Słodka bazylia zawiera duże ilości łatwo przyswajalnego magnezu, a także witaminę K, C, A, potas, mangan i wapń. Działa uspokajająco, pobudza łaknienie i trawienie.

Ekstrakt z czerwonego buraka. Warzywo to zawiera duże ilości kwasu foliowego oraz pierwiastki mineralne  (m.in. żelazo, wapń, magnez, potas, mangan, sód, miedź, chlor, fluor, cynk). Od dawna medycyna naturalna uznaje go za środek wzmacniający układ sercowo-naczyniowy. Z kolei witamina B2 odgrywa ważną rolę w procesach przemiany materii i jest niezbędna do tworzenia czerwonych płytek krwi, produkcji antyciał przez układ odpornościowy, oddychania międzykomórkowego i procesów wzrostu.

Działanie:

  • regulują poziom magnezu w organizmie,
  • zmniejszają objawy związane ze zmęczeniem, dodają energii i korzystnie wpływają na nastrój,
  • poprawiają koncentrację i pamięć,
  • korzystnie wpływają na układ nerwowy,
  • wzmacniają układ sercowo-naczyniowy,
  • regulują ciśnienie krwi,
  • łagodzą objawy związane z niedoborem magnezu w organizmie np. skurcze łydek, drganie powiek, kołatanie serca,
  • korzystnie działają na metabolizm,
  • wzmacniają zęby i kości.

 

Dawkowanie: 1 tabletka raz dziennie należy rozpuścić w niepełnej szklance wody.

Zalecenia:

Preparat polecany jest szczególnie osobom zestresowanym, pijącym duże ilości kawy, herbaty i napojów zawierających kofeinę, zmagającymi się z bolesnymi, skurczami łydek, drganiem powieki, których przyczyną są niedobory magnezu.

Uwagi: 

Witamina B6 zwiększa przyswajalność magnezu. U zdrowych osób nadmiar magnezu jest usuwany z organizmu przez nerki. Ryzyko przedawkowania wzrasta u osób z upośledzoną funkcją nerek. Objawy nadmiaru magnezu w organizmie to: spadek ciśnienia, spowolnienie pracy serca, osłabienie odruchów.

Suplement diety. Preparat nie jest lekiem i nie zastępuje leków przepisanych przez lekarza. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Importer: Tiens Polska Sp. z o.o., ul. Podchorążych 39A, 00-722 Warszawa

Producent: Elaborados Dietéticos, S.A. C/Ponent, 10 Pol. Ind. La Palma de Cervelló, Barcelona, Spain

 

 

Napisz opinię

Tiens - Fizzy - magnez

Tiens - Fizzy - magnez

Magnez nie bez powodu nazywany jest „pierwiastkiem życia”. Polecany dla zdrowia układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Tiens dostarcza produkty, które są nie tylko bardzo skuteczne, lecz również bardzo wiarygodne. Powstają na bazie wieloletniej tradycji, medycynie chińskiej i w oparciu o zaawansowane metody produkcji. Są bezkonkurencyjnym połączeniem tradycji z  najnowszymi światowymi tendencjami.


Tiens odwołuje się do 5000-letniej filozofii, zwanej tradycyjną medycyną chińską (TCM). Filozofia ta opiera się na wykorzystaniu chińskich ziół i jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży wytwarzającej produkty lecznicze oraz suplementy diety.


Firma uzyskała międzynarodowy certyfikat ISO-9002 w zakresie kontroli jakości.
TIENS opracowuje produkty w czterech głównych kategoriach: suplementy diety, urządzenia wellness, produkty higieny osobistej oraz kosmetyki, artykuły przydatne w gospodarstwie domowym. W ofercie m.in. urządzenia zdrowotne na poprawę krążenia, ozonujące (oczyszczające).


Tiens


Yin i Yang

Yin i Yang to fundamentalna zasada chińskiej filozofii zdrowia, która mówi o przeciwieństwach istniejących we wszystkich istotach ożywionych. Są to dwa podstawowe systemy energetyczne, które są sobie przeciwne i jednocześnie wzajemnie od siebie zależne.

Yin jest introwertyczne, nieruchome, wyciszające, wychładzające, ciemne, materialne i związane z kurczeniem.

Yang jest ekstrawertyczne, ruchome, pobudzające, rozgrzewające, jasne, jest energią i jest związane z powiększaniem.

Siły Yin i Yang uważane są za cykliczne, poruszające się i przemieniające w siebie nawzajem, co oddaje biały punkt na czarnej części symbolu, oznaczającej Yin oraz czarny punkt na białej części symbolu, oznaczającej Yang.


Pięć Elementów

Jest to kolejna starożytna teoria filozofii chińskiej, zgodnie z którą każdy system składa się z pewnych podstawowych elementów lub kategorii - metalu, drewna, wody, ognia i ziemi.

• Każdy z elementów stanowi wsparcie, opór i przeciwwagę dla pozostałych, dzięki czemu organizm zachowuje stabilność. Elementy powodują występowanie pór roku oraz innych charakterystycznych cech natury, które wpływają na równowagę naszego wewnętrznego ekosystemu.

• W stanie równowagi pięć narządów wewnętrznych organizmu (wątroba, serce, śledziona, płuca i nerki) wspiera się nawzajem, a organizm jest silny i długowieczny.

Yin i Yang + Pięć Elementów = ogólna równowaga

Yin i Yang dokonują zmian poprzez Pięć Elementów. Pięć Elementów przemienia się wzajemnie i znosi się nawzajem, utrzymując stan ogólnej równowagi.

Produkty TIENS mogą wspomagać poprawę stanu zdrowia. Gdy czegoś nam brakuje - będą uzupełniać lub dostarczać dany składnik. Jeżeli coś występuje w nadmiarze, np. za dużo jest w organizmie toksyn i zanieczyszczeń - będą obniżać ich poziom, oczyszczać, dostarczać przeciwutleniaczy i eliminować wolne rodniki.

Minerały i Mikroelementy

Ostatnio przeglądane

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj