Lipolife Liposomalny Kompleks Nukleotydowy- suplement diety

Lipolife

250 ml

Nowy

Nukleotydy to części składowe kwasów nukleinowych, które odpowiadają za przechowywanie informacji genetycznej organizmu, a także pośredniczą w produkcji białek. 

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

224,00 zł

brutto

Lipolife®  Liposomalny Kompleks Nukleotydowy

 

Nukleotydy - co to takiego?

DNA - kwas deoksyrybonukleinowy - jest nośnikiem informacji genetycznej. Cała cząsteczka zbudowana jest z dwóch nici spiralnie okręconych wokół siebie tworzących podwójną helisę. Każda nić zbudowana jest z pojedynczych „cegiełek” - nukleotydów. W każdej komórce naszego ciała znajduje się ich ponad miliard! Istnieje pięć różnych nukleotydów, a każdy z nich zbudowany jest z podstawy, łańcucha cukrowego i grupy fosforanowej. 

Jaka jest funkcja nukleotydów w organizmie?

Nukleotydy są niezwykle ważne dla wielu procesów życiowych, z podkreśleniem ich roli w tworzeniu kwasów nukleinowych – DNA i RNA.

Cząsteczka RNA posiada strukturę jednoniciową, biorącą aktywny udział w biosyntezie białek, i, podobnie jak DNA występuje, w każdej komórce ciała.

O DNA powszechnie wiadomo, że zawiera cały kod genetyczny, programujący budowę, funkcjonowanie i zachowanie się każdej komórki organizmu. DNA jest cząsteczką zbudowaną z dwóch nici, które utrzymywane są ze sobą za pomocą słabych wiązań określonych nukleotydów.

 

Dlaczego nukleotydy są tak dla nas ważne?

Organizm ludzki stale potrzebuje nowych komórek. Osoby dorosłe potrzebują nowo powstałych komórek co najmniej w takiej liczbie, która pozwala zastąpić te, które obumarły.

W procesie tym komórka i zawarty w niej DNA dzielą się na dwie odrębne części, z których następnie powstają dwie nowe komórki. Jest to złożony i długotrwały proces, zależnym od dostarczanej energii oraz pięciu specyficznych nukleotydów, czyli cząsteczek niezbędnych do powstania i utrzymania życia – kwasów DNA i RNA.

Dlaczego powinniśmy uzupełniać podaż nukleotydów?

Stosując nukleotydy zamknięte w liposomach, dostarczamy tych niezbędnych, życiodajnych elementów wprost do komórek. Suplementacja nukleotydów jest niezbędna w celu zapewnienia organizmowi równowagi (homeostazy) pomiędzy obumieraniem a tworzeniem się nowych komórek.

Nukleotydy dostarczane organizmowi w postaci suplementu wspomagają efektywną produkcję nowych komórek w tempie takim, jakie wymagane jest np. w czasie narażenia na stres lub w czasie toczącej się infekcji lub innej choroby.

W każdej z tych okoliczności zapotrzebowanie organizmu na nukleotydy w pożywieniu jest o wiele większe niż zazwyczaj, a ich zawartość w codziennej diecie może być niewystarczająca. 

Dostarczając organizmowi życiodajnych nukleotydów zamkniętych w liposomach, bezpośrednio zaopatrujemy każdą komórkę ciała, w wewnątrz których rozpoczynają one swoje zbawienne działanie:

  • wspomagające regenerację uszkodzonych komórek i tkanek
  • ochraniające wątrobę i mięsień sercowy
  • wzmacniające odporność komórkową organizmu na infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
  • łagodzące obawy RZS i innych stanów zapalnych
  • przyspieszające rekonwalescencję
  • redukujące objawy niepożądane chemio- i radioterapii
  • przyspieszające gojenie się ran

Kompleks nukleotydowy Lipolife® to innowacyjny sposób na suplementację diety, na który zdecydowało się już wielu konsumentów z ogromną korzyścią dla organizmu.

 

Składniki

Zawartość w 5 ml

L-Karnozyna

250 mg

Fosfatydylocholina

> 400 mg

 

Stosowanie:

Jedna łyżeczka do herbaty (5 ml) dziennie z posiłkiem lub bez, bądź według zaleceń lekarza.

Wypić nierozcieńczony lub też zmieszać z wodą lub sokiem.

 

Uwagi:

Ten produkt jest odpowiedni dla wegetarian, nie zawiera cząstek kukurydzy, glutenu, ryżu i drożdży.

Produkt ten zawiera fosfatydylocholinę pochodzącą z lecytyny sojowej wolnej od GMO.

Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu dwóch miesięcy.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Suplementy diety nie powinny być używane jako substytut zróżnicowanej diety.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

 

 

Dystrybutor: Klinika BioLife Sp. z o. o. 93-350 Łódź, Tymienieckiego 25

Napisz opinię

Lipolife producent suplementów liposomalnych.


Liposomy dostarczają substancje odżywcze bezpośrednio do komórek


Produkty liposomalne Lipolife zawierają minimum 400 mg fosfatydylocholiny na 5 ml preparatu.


Do powstania liposomu z prawdziwego zdarzenia potrzebna jest duża ilość wysokiej jakości fosfatydylocholiny, co jest niezwykle trudne do uzyskania w warunkach domowych.


Do wytwarzania liposomów niezbędny jest odpowiedni park maszynowy, zwłaszcza jeżeli mowa jest o nanotechnologii, którą posługuje się LipoLife. W warunkach domowych niemożliwe jest, aby wytworzyć liposomy o właściwym (bardzo małym) rozmiarze. Liposomy w suplementach diety Lipolife mają średnicę od 100 do 500 nm.


Lipolife wykorzystuje tylko stabilizowane struktury liposomalne. Liposomy są dość niestabilne, co stanowi jedno z największych wyzwań w procesie ich produkcji.


Lipolife dokłada wszelkich starań, aby produkty na etapie produkcji nie miały kontaktu z tlenem. Liposomy (np. witamina C, glutation, itp.) są wyjątkowo nietrwałe w obecności tlenu.

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj