Lecznicze chusteczki higieniczne z oczarem wirginijskim

Septyk

10 szt.

Nowy

Chusteczki można stosowac pomocniczo w leczeniu hemoroidów,  upławów,  trudno gojących się ran, żylaków.

Więcej szczegółów

24 - 48 h.

27,00 zł

Lecznicze chusteczki higieniczne z oczarem wirginijskim

Zastosowanie pomocne chusteczek z oczarem w leczeniu:

- hemoroidów

- upławów

- trudno gojących się ran

- żylaków

- wylewów podskórnych

- oparzeń, odparzeń, odleżyn

- ran spowodowanych grzybicą

- egzemy

- rozpuszczaniu blizn, krwiaków.

Środek całkowicie pochodzenia naturalnego. Sprawdzony i zatwierdzony przez Nowojorski Stanowy Departament Farmacji.

Składnik aktywny:

Hamamelis Virginiana L. 50% , środek antyseptyczny, ściągający.

Oczar wirginijski (Hamamelis virginina)

Obecne w destylacie z Hamamelis Virginiana: garbniki (elagotaniny, hamamelitany) flawonoidy, kwas galusowy i elagowy, leukoantycyjanidy oraz saponiny mają silne działanie ściągające, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Środek ten wykazuje silne właściwości utleniające działa przeciwbakteryjnie i keratolitycznie, pobudza procesy ziarninowania i syntezę kolagenu, aktywnie hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes.

Hamamelis Virginiana L. – Oczar wirginijski stosowany był w leczeniu wielu schorzeń przez plemiona indiańskie zamieszkujące północno – wschodnie tereny Ameryki Północnej. Współczesne badania naukowe całkowicie potwierdziły pierwotne wskazania lecznictwa ludowego.

Dziś dzięki przeprowadzonym badaniom, wiemy, że surowiec oczaru zawiera garbniki hamemelataniny alfa, beta i gamma (połączenia kwasu galosowego i cukru hamamelozy), kwas galusowy, flawonidy, leukoantycyjanidy, sapominę i olejek.

Badania te dowiodły, że oczar wirginijski jest złożonym preparatem parafarmaceutycznym zawierającym składniki naturalne.

SKUTECZNOŚĆ GWARANTOWANA.

- Środek do zastosowania zewnętrznego.

- Trzymać z dala od dzieci.

- Unikać kontaktu z oczami.

 

Działania uboczne

– nie wykryto

 

W piśmiennictwie, także najnowszym pojawiają się liczne doniesienia o korzystnym działaniu wyciągu z oczaru przy jego zastosowaniu klinicznym. Obok licznych wcześniejszych doniesień wskazujących na jego działanie sciągające, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przyśpieszające ziarnowanie spotyka się nowe informacje o jego działaniu usuwającym rodniki nadtlenku azotu (ONOO), działaniu ochronnym przeciw promieniowaniu UV, czy też jego skuteczności przy zapobieganiu atrofii dróg moczowo płciowych w menopauzie (1,3,5). Otrzymane wyniki w pełni potwierdzają dane o działaniu antyseptycznym preparatu. Wykazał on skuteczność w stosunku zarówno do wrażliwych szczepów wzorcowych, ale także wyjątkowo odpornych szczepów klinicznych. Szczególnie korzystne, niszczące drobnoustroje działanie wykazano w stosunku do bakterii Gram-ujemnych grzybów.

Preparat nie tylko hamuje rozwój bakterii, ale w wielu przypadkach je zabija (raport medyczny- Uniwersytet Medyczny w Łodzi Wydział Farmaceutyczny pod kierownictwem Prof. dr.hab.Eligia M. Szewczyk).

Również przeprowadzono badania w zakresie dwóch niezwykle istotnych dla preparatu tego typu parametrów, a mianowicie: Ocena bezpieczeństwa klinicznego - badania potencjalnej zdolności do wywoływania podrażnień i uczuleń na skórze człowieka przy wielokrotnym zastosowaniu.

Badania przeprowadzono w klinice badań testowych Essex Testing Clinic, 799 Bloomfield Avenue, Verona, New York 07044, USA

Obiektem badań było 106 ochotników, 17 mężczyzn i 89 kobiet w wieku od 18 do 65 lat.

Badania przeprowadzono metodą Dziewieć-krotnego Skórnego Testu. "W wyniku badań ustalono ponad wszelką wątpliwość, że preparat "Oczar Wirginijski" nie przejawia żadnych niekorzystnych własności fizycznych oraz nie występują żadne przeciwwskazania dermatologiczne, które mogłyby ograniczyć jego powszechnego stosowania na skórze człowieka. Ocena działania mutagennego i toksycznego preparatu.

Badania przeprowadzono w Toxicon Corporation, 225 Wildwood Avenue, Woburn, A 01801, USA.

Więcej informacji uzyskasz na www.septyk.pl

Napisz opinię

Lecznicze chusteczki higieniczne z oczarem wirginijskim

Lecznicze chusteczki higieniczne z oczarem wirginijskim

Chusteczki można stosowac pomocniczo w leczeniu hemoroidów,  upławów,  trudno gojących się ran, żylaków.

Preparaty z oczaru wirginijskiego to leki i kosmetyki naturalne, czerpiące z tradycji i doświadczenia medycyny ludowej. Ich skuteczność poparta jest współczesnymi autorytetami naukowymi i medycznymi.

Naturalne kosmetyki

Producenci

Sprawdź także

Akceptuj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj