Oczar płyn spray 100 ml Septyk

Septyk

100 ml z atomizerem

Nowy

Płyn z oczarem poleca się stosować na rany oraz miejscowe zapalenia skóry i błon śluzowych, guzy, dolegliwości żylakowe

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

35,00 zł

Oczar wirginijski Septyk płyn spray

Działanie oczaru w płynie:

 •  ściągające
 •  grzybobójcze
 •  miejscowo tamujące krew
 •  przeciwzapalne
 • przyspieszające ziarninowanie

Oczar Płyn Spray - zastosowanie w leczeniu:

Na rany oraz miejscowe zapalenia skóry i błon śluzowych,

 • guzy krwawnicowe, czyraki,
 • dolegliwości żylakowe,
 • hemoroidy,
 • upławy,
 • stłuczenia,
 • niektóre egzemy,
 • świąd skóry,
 • zmiany grzybicze skóry (szczególnie stóp),
 • oparzenia, zranienia,
 • otarcia skóry,
 • użądlenia i ukąszenia owadów
 • do płukania jamy ustnej,
 • pędzlowania dziąseł,
 • zwalcza bakterie gram dodatnie i gram ujemne.

Stosować bezpośrednio w miejsce przeznaczenia.

Oczar wirginijski (Hamamelis virginina)

Obecne w destylacie z Hamamelis Virginiana: garbniki (elagotaniny, hamamelitany) flawonoidy, kwas galusowy i elagowy, leukoantycyjanidy oraz saponiny mają silne działanie ściągające, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Oczar ten wykazuje silne właściwości utleniające działa przeciwbakteryjnie i keratolitycznie, pobudza procesy ziarninowania i syntezę kolagenu, aktywnie hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes.

Hamamelis Virginiana L. – Oczar wirginijski stosowany był w leczeniu wielu schorzeń przez plemiona indiańskie zamieszkujące północno – wschodnie tereny Ameryki Północnej. Współczesne badania naukowe całkowicie potwierdziły pierwotne wskazania lecznictwa ludowego.

Dziś dzięki przeprowadzonym badaniom, wiemy, że surowiec oczaru zawiera garbniki hamemelataniny alfa, beta i gamma (połączenia kwasu galosowego i cukru hamamelozy), kwas galusowy, flawonidy, leukoantycyjanidy, sapominę i olejek.

W wyniku badań ustalono ponad wszelką wątpliwość, że oczar wirginijski nie przejawia żadnych niekorzystnych właściwości fizycznych oraz, że nie występują żadne przeciwwskazania dermatologiczne, które mogłyby ograniczyć możliwości jego powszechnego stosowaniana skórę człowieka.

Ustalono również, że oczar wirginijski nie ma działania toksycznego ani mutagennego, a co za tym idzie nie posiada działania rakotwórczego. Nie stanowi tym samym zagrożenia dla człowieka nawet w czasie długotrwałego stosowania. 

SKUTECZNOŚĆ GWARANTOWANA.

 

Skład: Oczar wirginijski 86% , etanol 14%,

Dostępne w opakowaniu: Butelka plastikowa z atomizerem pojemność 100 ml.

- Środek naturalny !

- Środek do zastosowania zewnętrznego.

- Trzymać z dala od dzieci.

- Unikać kontaktu z oczami.

Przeciwwskazani: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu

Działania uboczne: nie wykryto

Interakcje: nie wykryto

 

W piśmiennictwie, także najnowszym pojawiają się liczne doniesienia o korzystnym działaniu wyciągu z oczaru przy jego zastosowaniu klinicznym. Obok licznych wcześniejszych doniesień wskazujących na jego działanie sciągające, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przyśpieszające ziarnowanie spotyka się nowe informacje o jego działaniu usuwającym rodniki nadtlenku azotu (ONOO), działaniu ochronnym przeciw promieniowaniu UV, czy też jego skuteczności przy zapobieganiu atrofii dróg moczowo płciowych w menopauzie (1,3,5). Otrzymane wyniki w pełni potwierdzają dane o działaniu antyseptycznym preparatu. Wykazał on skuteczność w stosunku zarówno do wrażliwych szczepów wzorcowych, ale także wyjątkowo odpornych szczepów klinicznych. Szczególnie korzystne, niszczące drobnoustroje działanie wykazano w stosunku do bakterii Gram-ujemnych grzybów.

Preparat nie tylko hamuje rozwój bakterii, ale w wielu przypadkach je zabija (raport medyczny- Uniwersytet Medyczny w Łodzi Wydział Farmaceutyczny pod kierownictwem Prof. dr.hab.Eligia M. Szewczyk).

Również przeprowadzono badania w zakresie dwóch niezwykle istotnych dla preparatu tego typu parametrów, a mianowicie: Ocena bezpieczeństwa klinicznego - badania potencjalnej zdolności do wywoływania podrażnień i uczuleń na skórze człowieka przy wielokrotnym zastosowaniu.

Badania przeprowadzono w klinice badań testowych Essex Testing Clinic, 799 Bloomfield Avenue, Verona, New York 07044, USA

Obiektem badań było 106 ochotników, 17 mężczyzn i 89 kobiet w wieku od 18 do 65 lat.

Badania przeprowadzono metodą Dziewieć-krotnego Skórnego Testu. "W wyniku badań ustalono ponad wszelką wątpliwość, że preparat "Oczar Wirginijski" nie przejawia żadnych niekorzystnych własności fizycznych oraz nie występują żadne przeciwwskazania dermatologiczne, które mogłyby ograniczyć jego powszechnego stosowania na skórze człowieka. Ocena działania mutagennego i toksycznego preparatu.

Badania przeprowadzono w Toxicon Corporation, 225 Wildwood Avenue, Woburn, A 01801, USA.

Oceń 
2016-01-10

oczar

Świetny spray, zawsze dezynfekuje nim ranki, niezbędnik w apteczce;)

  Napisz swoją opinię! !

  Napisz opinię

  Oczar płyn spray 100 ml Septyk

  Oczar płyn spray 100 ml Septyk

  Płyn z oczarem poleca się stosować na rany oraz miejscowe zapalenia skóry i błon śluzowych, guzy, dolegliwości żylakowe

  Preparaty z oczaru wirginijskiego to leki i kosmetyki naturalne, czerpiące z tradycji i doświadczenia medycyny ludowej. Ich skuteczność poparta jest współczesnymi autorytetami naukowymi i medycznymi.

  Naturalne kosmetyki

  Producenci

  Sprawdź także

  Akceptuj

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Więcej informacji  Kliknij Tutaj