GREEN DETOX (GSS) to nazwa systemu transdermalnego powstałego w wyniku pracy naukowców i lekarzy japońskich, z wykorzystaniem doświadczeń tradycyjnej medycyny Dalekiego Wschodu. Chociaż system określany jest potocznie jako plastry detoksykacyjne, jego działanie nie ogranicza się do usunięcia toksyn z organizmu.

Oddziaływanie przebiega na kilku płaszczyznach. Najistotniejsza to transdermalny, dwukierunkowy proces zapewniający z jednej strony przenikanie toksyn zalegających w organizmie do saszetki, z drugiej suplementację naturalnymi, biologicznie aktywnymi substancjami.


Plastry detoksykujące przykleja się na stopę będącą potężnym mikrosystemem narządowym człowieka, złożonym z około 100 stref refleksorycznych. Ich stymulacja wywołuje reakcje lecznicze w obrębie całego ciała.

Green Detox (GSS)

Działanie plastrów detoksykujących:

 • kompleksowe oczyszczanie organizmu (eliminacja toksyn środowiskowych i metali ciężkich)
 • doprowadzenie organizmu do stanu homeostazy
 • wzmocnienie systemu immunologicznego
 • poprawa krążenia krwi
 • redukcja obrzęków kończyn
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • działanie kojące na układ nerwowy
 • wzrost energii i witalności
 • poprawa jakości snu
 • profilaktyka chorób cywilizacyjnych

Efekty Detoksykacji z Green Detox (GSS)

Efekty działania plastrów detoksykacyjnych można zaobserwować na przykładzie testów wspomnianego Dr Cornelissena. Uczestnik testu wykonał go zanim podjął się kuracji, a następnie powtarzał po każdej serii stosowania plastrów Green Detox (GSS) przez sześć kolejnych nocy.

 
Wyniki kuracji przedstawione w poniższej tabelce przeszły najśmielsze oczekiwania:

Wyniki testów dr Cornelissena dla Green Detox

Chociaż proces detoksykacji mierzony obiektywnymi wynikami testów Cornelissena rozkłada się na kilka tygodni, subiektywne odczucia występują wkrótce po rozpoczęciu kuracji. Poprawia się jakość snu, zanikają trudności ze wstawaniem. Wyraźnie przybywa energii, poprawia się koncentracja i sprawność umysłowa. Wynika to z faktu, że działanie systemu GREEN DETOX (GSS) nie kończy się na detoksykacji. Wrócimy do tego za chwilę.

Dlaczego toksyny są niebezpieczne dla zdrowia?

 
Dzisiejsza medycyna akademicka zalicza do toksyn substancje, które powodują niekorzystne zmiany przebiegu naturalnych procesów biochemicznych zachodzących w organizmie. Aby takie działanie mogło nastąpić toksyna musi wniknąć do wnętrza ustroju, a następnie - albo wejść bezpośrednio w reakcje chemiczne, albo spełnić rolę katalizatora zaburzającego ich prawidłowy przebieg.


W zdrowym organizmie istnieje szereg mechanizmów ograniczających wpływ groźnych substancji. Jeżeli ilość toksyn nie jest nadmierna, a mechanizmy obronne są w pełni sprawne, następuje proces usuwania trucizn z krwi i limfy na zewnątrz ustroju. Gorzej się dzieje, gdy ilość toksyn wzrasta, a siły obronne słabną. Organizm zaczyna zachowywać się wówczas jak młoda gospodyni zaskoczona w trakcie sprzątania przez wizytę teściowej - zamiata śmieci pod dywan.
Zbyt szybkie uwalnianie toksyn, przy niewydolnych procesach wydalniczych, może sprowadzić do objawów ostrego zatrucia organizmu.

Z dyskusji na temat detoksykacji zdecydowanie na czoło wysuwają się radykalne tezy, że każde niedomaganie organizmu, począwszy od lekkiego spadku wydajności, a skończywszy na poważnych chorobach degeneracyjnych, jest ściśle związane z istnieniem złogów toksyn środowiskowych i metali ciężkich. Powstanie takich złogów staje się faktem w sytuacji braku dostatecznej wydajności podstawowych organów detoksykujących: wątroby, nerek, płuc. Próby detoksykacji poprzez zmobilizowanie tych organów do wydajniejszej pracy przypominają często zacinanie biczem starej szkapy zaprzęgniętej do przeładowywania wozu.


Inaczej ma się sprawa w odniesieniu do skóry. Współczesny człowiek robi nieświadomie wszystko by zablokować transdermalną wymianę z otoczeniem. Obuwie i ubiór z tworzyw sztucznych, przebywanie w ogrzewających zimą i klimatyzowanych latem pomieszczeniach, stosowanie kosmetyków blokujących wydzielanie potu i łoju, a to nie wszystko! Zdecydowana większość ostrych chorób nękających ludzi w dawnych czasach przebiegała z wysoką gorączką i intensywnymi potami, stając się znacznym elementem oczyszczania organizmu. Dzisiaj pierwszym działaniem medycyny akademickiej w takich przypadkach jest likwidacja najmniejszego nawet stanu podgorączkowego.

Dlaczego plastry Green Detox (GSS)?

 
GREEN DETOX (GSS) jest to medyczny system transdermalny powstały w wyniku wieloletniej pracy naukowców i lekarzy japońskich, z wykorzystaniem doświadczeń tradycyjnej medycyny Dalekiego Wschodu. Chociaż system określany jest potocznie jako plastry detoksykacyjne, jego działanie nie ogranicza się do usunięcia toksyn z organizmu. Oddziaływanie przebiega na kilku płaszczyznach.

Najistotniejsza to transdermalny, dwukierunkowy proces zapewniający z jednej strony przenikanie toksyn zalegających w organizmie do saszetki, z drugiej suplementację naturalnymi substancjami biologicznie aktywnymi, zawartymi w ekstraktach roślinnych.

Wyciągi z pieczarki rosnącej w puszczy amazońskiej (agaricus blazei), eukaliptusa, artemisia vulgaris, louquatu zawierają silne antyoksydanty, które wraz z naturalną witaminą C, po wniknięciu do krwioobiegu, zabezpieczają organizm przed wpływem uwalnianych ze złogów trucizn i stymulują system immunologiczny.

Z kolei sproszkowany minerał turmalin posiada niezwykłą właściwość emisji jonów ujemnych oraz promieniowania elektromagnetycznego w paśmie dalekiej podczerwieni (1500 nm). Jak wykazały badania jest to zakres najlepszej przenikalności przez skórę. Promieniowanie to dociera do głęboko położonych tkanek i najskuteczniej stymuluje strefy refleksologiczne, a za ich przyczyną poszczególne narządy. Polepsza się dzięki niemu ukrwienie narządów i proces drenażu limfatycznego.

Równie istotną rolę spełniają jony ujemne emitowane przez turmalin. Współczesne badania właściwości elektrycznych punktów akupunkturowych pokazały, że starożytne pojęcie blokady meridianów ma nowoczesną, jak najbardziej naukową interpretację: jest to niedobór ujemnych ładunków elektrycznych, czyli spadek przewodności tkanki. Stąd wynika dobroczynne działanie na nasze organizmy jonów ujemnych wydzielanych przez rośliny, obecnych w morskim powietrzu czy na wytwarzanych sztucznie przez różnego rodzaju jonizatory używane w fizykoterapii.

GREEN DETOX (GSS) należy do najtańszych i skutecznych metod oczyszczania organizmu. Mimo to wielu z nas decyduje się na bardzo tanie plastry detoksykacyjne produkcji chińskiej, które swego czasu zalały polski rynek. Nie warto, gdyż ich skuteczność jest żadna. Plastry Green Detox (GSS) to oryginalna i niemożliwa do podrobienia japońska formuła. Jej skuteczność ma swoje potwierdzenia w badaniach.

 

Dlaczego Plastry Detoksykujące naklejamy na stopy ?

W stopach, które utrzymują całe ciało, gromadzą się substancje toksyczne. Można to zaobserwować codziennie na przykładzie przebarwionych wieczorem skarpetek lub spuchniętych zmęczonych stóp. Nagromadzone toksyny w ciele mogą prowadzić do opuchliny nóg, zmęczenia i nawet „dysharmonii” ciała, na wskutek zaburzonego metabolizmu. Podeszwa stopy, gdzie znajdują się miejsca akupunktury, odzwierciedla cale nasze ciało, ma duży wpływ na krążenie krwi i jest nazywana drugim sercem.

W których miejscach na stopach naklejamy Plastry Green Detox ?

Plastry Detoksykacyjne są bardziej skuteczne, kiedy nakładamy je na tę część stopy, która odpowiada choremu organowi. Strefy położenia poszczególnych narządów poniżej.

Punkty na stopach zgodne z zasadami refleksoterapii

Legenda do rysunku lewej stopyLegenda do rysunku prawej stopy
 1. Głowa, mózg, strona prawa
 2. Zatoki czołowe, strona prawa
 3. Pień mózgu, mały móżdżek
 4. Przysadka mózgowa
 5. Skroń, strona prawa, nerw trójdzielny
 6. Nos
 7. Kark
 8. Oko prawe
 9. Ucho prawe
 10. Ramię lewe
 11. Umięśnienie trapezoidalne, strona lewa
 12. Tarczyca
 13. Przytarczyca
 14. Płuca, oskrzela, strona lewa
 15. Żołądek
 16. Dwunastnica
 17. Trzustka
 18. Splot słoneczny
 19. Nadnercze, strona lewa
 20. Nerka, strona lewa
 21. Moczowód, strona lewa
 22. Pęcherz
 23. Jelita cienkie
 24. Jelito poprzeczne
 25. Jelito grube skierowane w dół
 26. Odbytnica
 27. Odbyt
 28. Serce
 29. Śledziona
 30. Kolano lewe
 31. Gruczoł nasienny (moszna lub jajniki) strona lewa
 1. Mózg, lewa połowa
 2. Zatoki czołowe, lewa połowa
 3. Pień mózgu, mały móżdżek
 4. Przysadka mózgowa
 5. Skroń, strona lewa, nerw trójdzielny
 6. Nos
 7. Kark
 8. Oko lewe
 9. Ucho lewe
 10. Ramię prawe
 11. Umięśnienie trapezoidalne, strona prawa
 12. Tarczyca
 13. Przytarczyca
 14. Płuca i oskrzela strona prawa
 15. Żołądek
 16. Dwunastnica
 17. Trzustka
 18. Wątroba
 19. Pęcherzyk żółciowy
 20. Splot słoneczny
 21. Nadnercze, strona prawa
 22. Nerka, strona prawa
 23. Moczowód, strona prawa
 24. Pęcherz
 25. Jelita cienkie
 26. Wyrostek robaczkowy
 27. Zastawka ileocoecalis
 28. Jelito grube skierowane ku górze
 29. Jelito poprzeczne
 30. Kolano prawe
 31. Gruczoł nasienny

Reszta podeszwy stopy często nawet nie robi się mokra. W miejscu w którym Twoje stopy wytwarzają najwięcej wilgoci naklej Plaster. Plastry Green Detox z reguły zabarwiają się na kolor ciemnobrązowy, ale czasami mogą pojawić się plamki w innych kolorach np. czerwonym. Jest to całkiem naturalne.