Co to jest Ajurweda?

Ajurweda, jest to system filozoficzny i medyczny, który powstał w strarożytnych Indiach 5000 lat temu. Termin Ajurweda tłumaczy się jako „wiedza o życiu” lub „ sztuka życia”.

Ajus- życie, veda – wiedza.

Życie równoznaczne jest z terminem zdrowie, także Ajurweda uznana jest za naukę o zdrowiu. Traktuje ona jednak człowieka całościowo, zajmuje się uzdrowieniem ciała, ale także szuka przyczyn choroby w psychice i uzdrowienie bardzo często zaczyna się w sferze ducha.

Medycyna Naturalna starohinduska

Ajurweda jest bardzo obszerna wiedzą, na temat stosowania roślin, w procesach leczniczych jak i w kosmetyce, ważnym elementem terapii Ajurwedyjskich są masaże, duży nacisk kładzie się na używane podczas masaży oleje, które muszą być naturalne.

Jedna z głównych zasad Ajurwedy mówi, że nie smarujemy ciała niczym, czego nie możemy zjeść.

Celem ajurwedy jest wprowadzenie absolutnej równowagi pomiędzy ciałem, duchem i umysłem.

Jest to system filozoficzny zajmujący się także naturą, sensem i celem życia ludzkiego, Jest to cały system gdzie ważny jest nie chory narząd a caly człowiek, w ajurwedzie podejście do człowieka jest holistyczne a celem jest zapobieganie chorobom, czyli takie życie które nie dopuszcza do zachorowań, odpowiedni sposób odżywiania, przestrzeganie higieny, zażywanie masaży, nauka relaksacji to wszystko pozwala na to aby życie był lepsze, zdrowsze i pełniejsze. W edług Ajurwedy pełne zdrowie to nie tylko brak jakichkolwiek objawów chorobowych, lecz przedewszystkim stan absolutnego dobrego samopoczucia i harmonii.

źródło: daburdirect.pl

Produkty stworzone zgodnie z filozofią ajurwedyjską:

Ajurweda kosmetyki, olejki