Probiotyki w nowej technologii Probi8caps

Finowie nigdy nie siedzą z założonymi rękami. Tworzą nowe produkty i poszukują nowych, lepszych technologii. Właśnie taka nowa technologia stała u progu powstania nowego suplementu diety fin Probi8caps. Nazwa suplementu podpowiada, że chodzi o probiotyki, cyfra 8 informuje, że zawiera aż 8 gatunków bakterii kwasu mlekowego (!), końcówka caps, że w opakowaniu znajdują się kapsułki - konkretnie 70 sztuk.

Probi8caps - bakterie probiotyczne w kapsułkachfin Probi8caps


Suplement diety fin Probi8caps zawiera inulinę (382,88 mg w jednej kapsułce) i mieszankę 8 rodzajów bakterii o nazwie DUOLAC, która w momencie produkcji zawiera co najmniej jeden miliard bakterii kwasu mlekowego! Są to następujące gatunki:

 1. Bifidobacterium bifidum,
 2. Lactobacillus acidophilus,
 3. Lactobacillus casei,
 4. Lactobacillus plantarum,
 5. Lacto-bacillus rhamnosus,
 6. Enterococcus faecium,
 7. Streptococcus thermophilus,
 8. Bifidobacterium longum.


Kiedy stosować ten suplement diety?


Zawarte w suplemencie diety substancje utrzymują poziom zdrowej flory jelitowej, wspomagają naturalną odporność i równowagę żołądka. Są pomocne przy regeneracji uszkodzonej mikroflory jelitowej, np. poprzez stosowanie antybiotyków lub niewłaściwą dietę. Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie jelit, ograniczają wzrost szkodliwych bakterii i są elementem ochronnym przed problemami jelitowymi.


W czym suplement diety jest rewolucyjny?


Probiotyki w suplemencie diety fin Probi8caps są przetwarzane z użyciem unikalnej technologii DUOLAC – jest to czwarta generacja ochrony bakterii probiotycznych, która zwiększa ich ochronę. (DUOLAC = double-coated probiotic bacteria = bakterie probiotyczne w podwójnym opakowaniu, chodzi o nazwę mieszanki
i technologii)

 •  DUOLAC zwiększa stabilność bakterii w trakcie produkcji, przez okres magazynowania produktu i w trakcie trawienia.
 •  Chroni bakterie do chwili, aż staną się w pełni aktywne w jelitach, gdzie są uwalniane z warstw ochronnych i przejawiają swoje efektywne działanie.
 •  Jest to opatentowana technologia, która polega na kultywacji bakterii w optymalnych warunkach wzrostowych, następnie ich suszenie w proce sie mrożenia i równoczesne wytworzenie powłoki białkowej.
 •  Wewnętrzna warstwa ochronna kapsułki złożona jest z peptydów i protein, które sprawiają, że bakterie są chronione przed wpływem soków żołądkowych i kwasów żółciowych i uwalniają się w pożądanej chwili, w zależności od pH otoczenia.
 •  Zewnętrzna warstwa ochronna składa się z polisacharydów i mieszanki hydrokoloidalnej, które chronią bakterie przed wilgocią, temperaturą, ciśnieniem mechanicznym, gwarantują długotrwałą termostabilność.

Sposób użycia – co dobrze wiedzieć

 •  w celu utrzymania i zregenerowania równowagi jelitowej zaleca się stosowanie 1 - 3 kapsułek dziennie, w trakcie posiłku, zapić wodą
 •  w trakcie podróży zalecane dzienne dawkowanie to 1 kapsułka 3x dziennie - rozpocząć 2 dni przed wyjazdem, kontynuować przez cały okres podróży, po powrocie stosować jeszcze przez 2 dni
 • w trakcie antybiotykoterapii zaleca się 2 - 3 kapsułki dziennie, podawać 3 godziny po zażyciu antybiotyków i kontynuować przez tydzień po zakończeniu terapii


Źródło: Finclub 4/2010 PhDr. Ing. Petra Kantorová