fin Candimis to wyjątkowy preparat zawiera skoncentrowany olejek uzyskany z lebiodki pospolitej (Origanum vulgare) – znanej powszechnie pod nazwą oregano - o udowodnionym działaniu przeciwpleśniowym, przeciwgrzybiczym i antybakteryjnym. Bardzo skuteczny przeciwutleniacz i naturalny antybiotyk, korzystnie wpływa przy stosowaniu zewnętrznym i wewnętrznym.

Preparat fin Candimis (dawniej Candimin) zawiera olej z oregano (aż 30%) oraz tłoczoną na zimno oliwę z oliwek jako substancję nośną (70%).


Jeśli chcielibyście porównać olej z oregano używany w przemyśle spożywczym czy preparaty o podobnym składzie sprzedawane w aptekach, stwierdzicie, że żaden z nich nie jest tak dobrej jakości jak preparat Candimis. Ponieważ ten preparat zawiera aż 30% oleju z oregano, jest to nadzwyczaj wielka koncentracja!

Na rynku znajdują się preparaty z wielokrotnie mniejszym skoncentrowaniem, dlatego Candimis jest naprawdę wyjątkowym produktem w tego rodzaju preparatach.


Dlaczego olej z oregano jest tak ważny i korzystnie wpływa na zdrowie?


Podstawową substancją czynną, która powoduje, że oregano ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jest carvacrol (udział carvacrolu w oleju z oregano w preparacie Candimis wynosi 70-80%, resztę tworzy ponad 30 aktywnych składników - esencje olejów, witaminy, minerały, stosunkowo niewielka ilość chlorofilu).

Carvacrol jest bardzo silnym naturalnym antybiotykiem, działającym nawet na szczepy bakterii odpornych na klasyczne, syntetyczne antybiotyki. Działa jako silna substancja przeciwpleśniowa - tak przeciwko pleśniom skórnym, jak i tym w pożywieniu, które powodują zaburzenia ze strony układu pokarmowego. Jest równocześnie jednym z najmocniejszych przeciwutleniaczy, ma widoczne pozytywne działanie na stłumienie bakterii Helicobacter pylori, która bierze udział w rozwoju wrzodów żołądka.


Powstaje pytanie: Nie widzę w swoim organizmie żadnych grzybów i pleśni, nie mam zatem powodu, aby stosować Candimis?


Pleśnie nie występują wyłącznie na powierzchni ciała, z uwielbieniem osiedlają się np. w jelicie cienkim.

Jeśli system odpornościowy organizmu jest osłabiony, pleśnie poprzez system krwionośny przenoszą się do poszczególnych narządów i w ten sposób mogą spowodować wiele problemów zdrowotnych (bóle stawów, bóle brzucha lub głowy, zmęczenie, alergie, egzemy, astmę, skłonność do częstych przeziębień, łamliwość paznokci, podatność zębów na próchnicę, wypadanie włosów). Również często stosowanie antybiotyków niszczy dobrą i złą florę bakteryjną, wynikiem tego może być zbyt duże namnożenie drożdży i pleśni.


A czy z tym wszystkim poradzi sobie olej z oregano?


Ważne jest, że Candimis pozyskiwany jest z gatunku Origanum vulgare, który rośnie w krajach śródziemnomorskich i zawiera wysokiej jakości działający antyseptycznie carvacrol. Preparat działa jak naturalny zabójca mikrobów, blokuje rozwój wielu pleśni, bakterii, wirusów i pasożytów. Jest to bardzo skuteczny naturalny antybiotyk, stosowany w infekcjach skóry i błon śluzowych. Udowodniono jego skuteczne działanie na 25 różnych, niebezpiecznych dla człowieka, szczepów bakterii.

 

fin Candimis działanie olejku z oregano

 


Kiedy sięgnąć po fin Candimis? Komu i dlaczego pomaga?


Stosowanie wewnętrzne:

Preparat o działaniu antybakteryjnym, antyseptycznym, przeciwzapalnym. Działa korzystnie w zwalczaniu pasożytów, przy infekcji drożdżami Candida albicans. Zalecany jest w zapaleniu migdałków, anginach, infekcjach układu oddechowego. Ułatwia oddychanie, łagodzi kaszel. Działa przeciwbólowo w bólach głowy, zębów, mięśni i stawów. Chroni przed infekcjami jelitowymi w trakcie podróży, skutecznie zwalcza szkodliwe bakterie. Polecany jest również w przypadku alergii i astmy. Stosowany jest w profilaktyce zaburzeń układu trawienia, żołądka i woreczka żółciowego oraz biegunek i zaparć.


Stosowanie zewnętrzne:

Pomaga w przypadku chorób skórnych, trądziku, łuszczycy, pleśni skórnych oraz na paznokciach i brodawkach. Łagodzi objawy ukąszenia przez owady, oraz objawy chorób błon śluzowych (zakażenia pasożytami z grupy mączniaków, afty, stany zapalne dziąseł). Można również stosować preparat do dezynfekcji ran, usuwa łupież, stosowany jest także na poparzoną skórę.


Jeśli Candimis jest tak silny, czy nie jest niebezpieczny dla zdrowia?


Preparaty Finclubu mają szerokie zastosowanie, jednak w tym przypadku istnieją pewne ograniczenia. Preparat ten nie jest polecany kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Również podawanie Candimisu dzieciom wymaga szczególnej ostrożności i zmniejszenia dawek. W żadnym przypadku preparat nie powinien mieć kontaktu z oczami. Jeśli jednak będą państwo stosować preparat zgodnie z zalecanymi dawkami, nie ma czego się obawiać. Według słów lek. med. Jiřiho Matušky stosując Candimis dostarczamy do organizmu nie tylko bardzo skuteczny przeciwutleniacz, ale i doskonałą alternatywę antybiotyku oraz preparat walczący z pleśniami.


Nie tylko dobre myślenie


Czeska nazwa oregano to dobromysl. Nazwa ta odzwierciedla pozytywny wpływ tej rośliny na psychikę i dobrą myśl. Oregano od dawna uznawane było za doskonałą roślinę leczniczą. Już Hipokrates uważał oregano za środek wzmacniający nerwy i zalecał przy chorobach płuc. Średniowieczna przeorysza klasztoru Hildegarda przypuszczała, że roślina leczy również trąd. Nie można się więc dziwić, że i u nas uważana była za roślinę cudowną i czarodziejską.


fin Candimis - jak dokładnie stosować preparat?


Stosowanie wewnętrzne:

(w zaburzeniach układu trawienia i układu oddechowego) - 2 krople 2x dziennie w małej ilości wody.


Stosowanie zewnętrzne:

W przypadku łupieżu lub łuszczycy we włosach, 2 krople Candimisu wymieszać z szamponem i pozostawić na skórze na kilka minut, następnie opłukać. Gdy boli nas głowa kroplę preparatu należy rozetrzeć na skroniach, przy bólu ucha kroplę wetrzeć za uchem.

Przy katarze kroplę Candimisu wmasować w górnej części nosa.

Przy schorzeniach zębów, dziąseł i do dezynfekcji jamy ustnej nałożyć jedną kroplę preparatu zamiast pasty na szczoteczkę (po dezynfekcji preparat można połknąć, uspokoimy nasze jelita).

W przypadku schorzeń innych części ciała preparat należy wymieszać z żelem pod prysznic.

Na stwardniałe mięśnie lub obolałe stawy można zastosować miejscowo 1 kroplę.

W przypadku dezynfekcji 1 kroplę preparatu nanieść na ranę i nałożyć opatrunek.

Brodawki potrzeć jedną kroplą preparatu 2-3 x dzienne,

Pleśnie na paznokciach 1 kropla 2-3 x dziennie, w przypadku spalonej skóry 1 kropla 2-3 x dziennie.


Wypróbuj fin Candimis!

fin Candimis - olejek oregano w kropelkach