Naturalna alternatywa dla środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowcyh

Alternatywa aspiryny dla dzieciKwas acetylosalicylowy jest pochodną kwasu salicylowego. Wiele osób sięga po kwas acetylosalicylowy - popularny środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym - składnik takich leków jak aspiryna czy polopiryna. Jednak ich częste stosowanie może prowadzić do szkodliwych skutków ubocznych.

Czy możemy czerpać z korzyści kwasu salicylowego bez skutków ubocznych i to sięgając po naturalne metody?

Teraz to możliwe! Kora wierzby białej to rewelacyjny środek oferowany przez naturę. Zawarte w niej glikozydy salicylowe, w organizmie człowieka są przekształcane do kwasu salicylowego, bez negatywnego oddziaływania na układ trawienny.

Kora wierzby białej (white willow bark) wzmacnia organizm na wielu poziomach. Wspomaga samoregenerację, dba o psychikę i zdrowie fizyczne, korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną i stan organizmu, w tym stawów. Potrafi zapobiegać wielu problemom zdrowotnym XXI wieku!

 

Cenne właściwości kory wierzby białej znane są już od wieków:

 • Już w średniowieczu była stosowana jako środek na ból i gorączkę.
 • Dioskorides wykorzystywał jej moc, by wspomagać funkcjonowanie stawów.

Białą wierzbę (Salix alba) można znaleźć w wilgotnych okolicach, dobrze rozwija się w mokrych okolicach. Jej kory w medycynie ludowej używano od najdawniejszych czasów - była powszechnie znanym środkiem przeciwgorączkowym, uśmierzającym ból, wzmacniającym i oczyszczającym krew. Wywar z niej podawany był w przypadku choroby reumatycznej, dolegliwości stawów oraz jako łagodny środek przeciwgorączkowy i napotny.

Chińscy lekarze już kilka tysięcy lat temu stosowali korę wierzby do leczenia różnych chorób.
W Europie jej lecznicze walory poznano o wiele później. Pierwszą osobą, która zauważyła uzdrawiające działanie kory wierzby, był Dioskorydes, Grek żyjący w I w. n.e. Około sto lat później, znany rzymski lekarz, Galenus, też zainteresował się leczniczą mocą tej rośliny.

  

Współczesna nauka o white willow

Współczesna nauka potwierdza działanie przeciwgorączkowe i ściągające białej wierzby. Jej kora zawiera wiele glikozydów salicylowych (salicyna, salikortyna, salirepozyd) oraz garbniki (kwas taninowy), żywice i flawonoidy.

Najważniejsze jednak znaczenie mają glikozydy fenolowe, a wśród nich salicyna, która w organizmie rozpada się do postaci kwasu salicylowego, działającego przeciwgorączkowo, odkażająco, przeciwbólowo i przeciwreumatycznie. Związek ten stał się prekursorem chyba najbardziej znanego leku na świcie - aspiryny, czyli kwasu acetylosalicylowego. Nic więc dziwnego, że wyciąg z kory wierzby białej - Salix alba - ma działanie podobne do aspiryny, ale jako naturalny produkt roślinny, nieco słabsze i stąd podaje się go w większych dawkach.

Kora białej wierzby:

 • wzmacnia organizm, wspomaga jego regenerację,
 • wspomaga zdrowie fizyczne i psychiczne,
 • korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną,
 • uśmierza ból i obniża gorączkę,
 • pobudza układ immunologiczny, wzmacniając odporność,
 • ma działanie przeciwmalaryczne, przeciwpasożytnicze (zwłaszcza przeciw glistom i lambliom), przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne,
 • zmniejszając lepkość krwi pomaga zapobiegać zawałowi serca, podobnie jak syntetyczna aspiryna,
 • ekstrakt z białej wierzby stosowany zewnętrzne na skórę poprawia jej wygląd, stymuluje odnowę komórek, pobudza krążenie w skórze, dzięki czemu jest lepiej dotleniona,
 • ekstrakt z wierzby ma działanie przeciwbakteryjne przeciwko Propionibacterium acnes, stosowany jest więc w produktach przeciwtrądzikowych,
 • biała wierzba wspomaga leczenie zapaleń pęcherza i nerek, gdyż działa lekko moczopędnie,
 • pomaga łagodzić bóle kostne i stawowe, oraz nerwobóle,
 • ułatwia zasypianie,
 • działa łagodnie uspokajająco,
 • łagodzi uderzenia gorąca,
 • łagodzi bóle miesiączkowe,
 • zmniejsza obrzęki i poprawia ruchomość w stawach,
 • łagodzi bóle głowy (również migrenowe),
 • zmniejsza nadmierną krzepliwość krwi.

Alternatywa aspiryny dla dzieciWażne dla dzieci:

- dzieci do lat 12-tu nie powinny przyjmować sztucznej aspiryny, ze względu na składniki drażniące układ pokarmowy i wydalniczy
- obniża gorączkę, wzmacnia organizm, oczyszcza krew z trujących substancji;
- działa napotnie w stanach infekcyjnych, oczyszczając organizm z toksyn;
- uśmierza bóle głowy, kostno-mięśniowe towarzyszące infekcji;

 

Korzystna dla starszych

Poleca się ją również mężczyznom powyżej 50. roku życia, ponieważ przeciwdziała zawałom serca (w zastępstwie za syntetyczne leki, np. Acard czy aspirynę, posiadające zawsze skutki uboczne).
Znane jest jej działanie przeciwmalaryczne i przeciwpasożytnicze.
Stosowana zewnętrznie jest skutecznym środkiem na odmrożenia, jak również łagodzi dolegliwości spowodowane przez hemoroidy.

Korę wierzby białej możemy nazwać środkiem zastępującym aspirynę (aspiryna jest półsyntetycznym wyciągiem z kory białej wierzby, może powodować skutki uboczne, jak np. wrzody żołądka i dwunastnicy, stany zapalne śluzówki jelita itp.).


Leki przeciwbólowe, przeciwgorączkoweAspiryna syntetyczna czyli wyciąg z kory w postaci aspiryny, w procesie jej wytwarzania zostaje pozbawiony tych cennych składników ochronnych.
Aspiryna - szczególnie przyjmowana w dużych ilościach - może uszkadzać przewód pokarmowy (np. wywołać nudności, biegunkę, krwawienie, owrzodzenie żołądka), wywoływać reakcje alergiczne, szum w uszach.


Badania dowodzą, że niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak np. aspiryna, powstrzymują wytwarzanie niektórych prostaglandyn (PG). Prostaglandyny zaś odgrywają kluczową rolę w regulacji systemu immunologicznego, a dzięki działaniu aspiryny nie mogą prawidłowo stymulować sił obronnych organizmu. Z tego też powodu, aspiryny nie powinno podawać się dzieciom przynajmniej do 10 roku życia, gdyż dodatkowo obniża sprawność układu obronnego podobnie jak antybiotyki.

Inaczej jest z naturalnymi składnikami kory białej wierzby zawartymi w kapsułce White Willow.

Z jej składników - pochodnych kwasu salicylowego, zawartych w korze zamkniętej w kapsułce ochronnej, dopiero po jej dostaniu się do jelita organizm wytwarza kwas salicylowy. Dodatkowo kora białej wierzby posiada składniki ochronne i lecznicze dla śluzówki żołądka i jelit.

Pochodne kwasu salicylowego zawarte w korze białej wierzby, w przeciwieństwie do aspiryny, działają bardziej selektywnie, w mniejszym stopniu blokując prostaglandyny. Podczas stosowania kory tylko sporadycznie mogą pojawić się lekkie dolegliwości u osób wrażliwych na salicylany.

W przeciwieństwie do aspiryny i jej pochodnych, kora wierzby nie powoduje przykrych dolegliwości żołądkowych czy jelitowych, stosowana jest podczas stanów zapalnych jelit i pobudza rozwój naturalnej mikroflory.

White Willow CalivitaWhite Willow Calivita :

- działa napotnie w stanach infekcyjnych;
- obniża gorączkę;
-
oczyszcza krew i cały organizm z toksyn;
-
stosowana na bóle głowy , również w migrenie;
- w bólach głowy,
kostno – mięśniowych, podczas przeziębienia;
- w bólach menstruacyjnych;
-
w obrzękach i bólach w stanach zapalnych stawów;
- wspomaga w stanach zapalnych jelit;
- w zapaleniu pęcherza i nerek;
-
w chorobach serca (szczególnie w grupie krwi „B”);
- rozrzedza krew (profilaktycznie stosować po 50 roku życia );
- pobudza naturalną florę jelit.

Regularne stosowanie White Willow to niedrogi i skuteczny sposób zapobiegania chorobom wieńcowym.

 
Polecamy White Willow firmy Calivita

White Willow - kora białej wierzby to preparat, który powinien znaleźć stałe miejsce w domowej apteczce! Może być pomocny podczas podróży i w czasie wakacji. Mogą go przyjmować dzieci.

 

źródło: www.calivita.com.pl