czy zagrażają nam pasożytyPasożyt jest organizmem żyjącym dzięki pasożytowaniu na innym organizmie. Pozyskuje od swojego gospodarza składniki odżywcze i równocześnie mu szkodzi. Pasożyty reprezentują szeroką grupę organizmów, od jednokomórkowych aż po tasiemce, które mogą osiągać długość ponad metra.

W odróżnieniu od ogólnych wyobrażeń, pasożyty nie występują wyłącznie w jelicie grubym, ale są obecne np. w płucach, wątrobie, mięśniach, stawach, krwi, skórze i oczach. Uszkadzają tkanki i komórki człowieka, zabierają mu substancje odżywcze i zatruwają go toksynami.

Pasożyty w ludzkim organizmie potrafią w taki sposób dostosować swój cykl życia, aby móc się rozmnażać. Często bytują w naszym organizmie niepostrzeżenie, a objawy chorobowe nie są jednoznaczne i kierują uwagę lekarzy w stronę innych podejrzeń. Pasożyty wielokomórkowe ingerują w układ odpornościowy, nerwowy i hormonalny. Występują w naszym organizmie zdecydowanie częściej niż moglibyśmy sobie to wyobrazić.

Według informacji Światowej Organizacji Zdrowia WHO pasożyt jest jedną z sześciu najniebezpieczniejszych przyczyn zachorowań.

Najpopularniejszymi pasożytami, które w naszych warunkach występują najczęściej są: owsik ludzki oraz glista ludzka. Nawet w zakresie leczenia pasożytów jelitowych nie możemy w pełni polegać na lekach chemicznych, zazwyczaj niszczą tylko dorosłe osobniki. Larwy nie są wrażliwe na te substancje! Ekstrakt z czarnego orzecha jest naturalnym suplementem diety, który pomaga przeciwko pasożytom jelitowym i ich stadiom rozwojowym.

Osobom zdrowym zalecana jest profilaktyka w celu ochrony przed zakażeniem pasożytami. Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie zasad higieny. Dzisiejszy szybki tryb życia, kiedy nie mamy czasu na posiłek, spożywanie pokarmów wysoko przetworzonych z dużą ilością substancji chemicznych, zakwaszenie organizmu, nadmierne przyjmowanie antybiotyków, zagłuszanie sygnałów ostrzegawczych przypadkowymi lekami, to wszystko stwarza w ludzkim organizmie odpowiednie warunki do wzrostu i rozmnażania pasożytów. Zatem jeśli chcemy być zdrowym, musimy dbać o swoje zdrowie jako o świątynię swojego życia.

 

ekstrakt z czarnego orzechaEkstrakt z czarnego orzecha

  • ekstrakt z łupin czarnego orzecha (Juglans Nigra) w pozytywny sposób wpływa na układ trawienny
  • wspomaga oczyszczenie jelit z pasożytów
  • wykazuje działanie silnie odrobaczające, niszczące owsiki oraz glistę ludzką
  • pomaga wzmocnić układ immunologiczny organizmu
  • pomocny przy niestrawności, nieżytach przewodu pokarmowego, wzdęciach
  • działa jak naturalny antybiotyk

Zaleca się przeprowadzanie kuracji oczyszczających dwa razy w ciągu roku

  

Źródło: Finclub 4/2012

MUDr. Mária Butkovičová